Ремонт амбулаторії у Хмельницькому обійшовся у 2,7 мільйона гривень. На що витратили кошти

Ремонт амбулаторії у Хмельницькому обійшовся у 2,7 мільйона гривень. На що витратили кошти

Ремонт амбулаторії у Хмельницькому обійшовся у 2,7 мільйона гривень. На що витратили кошти Фото: Суспільне Поділля

На ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3 у мікрорайоні Гречани обласного центру витратили 2,7 мільйона гривень. Ця амбулаторія обслуговує понад 25 тисяч містян.

В мікрорайоні Гречани проживає близько 30 тисяч жителів, 25,5 тисяч обслуговуються в сімейній амбулаторії, яка займає площу в одну тисячу квадратних метрів. Вона є найбільшою в місті та на Хмельниччині, каже міський голова Олександр Симчишин. Наразі завершується ремонт приміщення, який обійшовся у 2 мільйони 700 тисяч гривень. На ці кошти відремонтовано 11 кабінетів лікарів, лабораторія, туалети, коридори, зали очікування, фасад будівлі.

«Це все кошти ПМСД, а він користується як бюджетними коштами міськими, так і безпосередньо тими коштами, які оплачує національна служба за надані послуги, тобто це ті кошти, які заробляє центр через надання послуг. Ця амбулаторія має одне з кращих обладнань», - розповів міський голова.

У кожному кабінеті є сумки сімейного лікаря. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

У кожному кабінеті є сумки сімейного лікаря. Фото: Суспільне Поділля

Основною вимогою до підписання договору з національною службою здоров’я було повне оснащення кабінетів. Наразі у кожному є сумки лікаря з тонометром, фонендоскопом, глюкометром, отоофтальмоскопом, пульсоксиметром для визначення рівню кисню в крові, є кардіографи, апарат Рота – таблиця для визначення гостроти зору, нові медичні та офісні меблі, комп’ютери, каже директор міського центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Головко.

У лабораторії встановили аналізатор крові для визначення загальних показників. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

У лабораторії встановили аналізатор крові для визначення загальних показників. Фото: Суспільне Поділля

У лабораторії встановили аналізатор крові і сечі для визначення загальних показників, тут же можна провести різні експрес-тести, наприклад, на цукор та холестерин, каже старша медсестра амбулаторії Наталя Гнаповська: «маємо тут невелику лабораторію. Фактично можемо якщо людина звертається зробити одразу швидкий тест на ВІЛ-інфекцію, на гепатит С, австралійський антиген, вагітність і тест Тропініна».

Залишилося відремонтувати хол та реєстратуру закладу. Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Залишилося відремонтувати хол та реєстратуру закладу. Фото: Суспільне Поділля

Загалом впродовж цього року капітально відремонтували 5 амбулаторій сімейної медицини, Всього у місті їх 25. Цьогоріч з міського бюджету витратили близько 35 мільйонів гривень на ремонт та будівництво мед установ.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди