Із землевпорядниці у тренери з джампінгу та власниці фітнес-центру. В Коропі на Чернігівщині місцева жителька Вероніка Тарасенко відкрила фітнес-центр завдяки державному гранту.
"Так сталося, що під час воєнного стану, основний вид діяльності на 80% його просто не можна виконувати. Я землевпорядник, і зараз немає над чим працювати та де заробляти", — сказала Вероніка.

Про можливість займатися в Коропі з тренерами спортом Вероніка мріяла давно. В селищі такої змоги не було. Коли побачила інформацію про надання державних грантів на відкриття власної справи, вирішила ризикнути та втілити свою мрію — написала проєкт.
"Через "Дію" подала весь проєкт і через 10 днів прийшло, що запрошують на співбесіду. Співбесіду провела Чернігівська служба зайнятості".
Кошти зайшли на спеціальний рахунок в банку, розповіла Вероніка.
На відкриття фітнес-центру з держави надали 250 тисяч гривень. Це з умовою, що вона візьме на роботу двох людей і сплачуватиме за них та за себе податки. Ці гроші вона має повернути державі у вигляді податків за три роки.

Спочатку заняття були безкоштовними, щоб можна було визначитись, які заняття кому підходять. Всього у залі працює п'ять секцій.
Коропчани на відкриття фітнес-центру відреагували так:
"В школі взагалі не займалася спортом: так не подобалося ні бігати, ні стрибати. Народила дві дитини – і сподобався спорт, хотіла привести себе в форму. Я ходжу кожен день на тренування, — розповіла жителька Коропа Вікторія Грибач.

"Я спочатку спробувала все, що є. Я б ходила хоч і п’ять років тому, тільки не було куди. Відкривають: кафе, магазини, бари, але не фітнес-центри. Коли відкрили фітнес-центр – з першого дня сюди й все", — розповіла жителька Коропа Юлія Богма.

Зібрали також і дитячу групу. Заняття поки в ній безкоштовні. Вестиме її тренерка - Альона, вона майстер спорту. Зараз дівчина на стажуванні, раніше жила у Харкові. В Короп, на Батьківщину мами, повернулась через повномасштабне вторгнення.
"Я дізналася, що вона відкриває цей фітнес-центр, ми поспілкувалися і вирішили, що я можу спробувати, бо маю відповідну освіту", — сказала тренерка з фітнесу Альона Макаренко.

Окрім дитячого фітнесу Альона проводить заняття з функціонального фітнесу та табати.
Найбільш затребуваною секцією виявилися заняття на ТРХ-петлях. Для коропчан – це новий вид спорту. Тренер Віталій для цього проходив додатково навчання.
"Цей вид фітнесу, ТРХ-петлі – дуже функціональний і підходить до кожної людини. Тут повинна людина працювати зі своєю вагою: тобто сила рук, сила ніг, працюють всі частинки тіла".

Вероніка каже, спорт дуже необхідний для людей у воєнний час. Він допомагає зняти стрес і розвантажити мозок. Щоб допомогти односельцям, вона і взялась за цю справу.
Детальніше — дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube