Модульні будинки у Слободі на Чернігівщині: скільки їх побудують та хто фінансує роботи

Модульні будинки у Слободі на Чернігівщині: скільки їх побудують та хто фінансує роботи

Модульні будинки у Слободі на Чернігівщині: скільки їх побудують та хто фінансує роботи
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Слободі, що в Чернігівському районі, розпочали встановлювати перші модульні будинки. Перший встановили у дворі місцевої жительки Наталії Святкун. Її будинок згорів у березні минулого року в день виходу російських військ із села.

Жителька Слободи на Чернігівщині Наталія Святкун
Жителька Слободи Наталія Святкун. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Вони виходили 30 числа (30 березня 2022 року, — ред.), ми надіялися, що прийдемо сюди й будемо тут жити, сусід вийшов і каже: «Коля, уже твій будинок горить». Чоловік приїхав, а воно все згоріло", — говорить Святкун.

Початок повномасштабного вторгнення сім’я Наталії зустріла вдома, тут були дві її доньки та двоє онуків. Під час одного з обстрілів, сім’я залишила свій будинок, а коли повернулись — вже було згарище. З того дня родина живе в домі батьків.

"Почало все горіти й ми вискочили з будинку і побігли сюди в городи. Тут була яма, ми сиділи в ямах, перед нами розірвався здоровий снаряд".

Згорівший будинок родини Святкун на Чернігівщині
Згорівший будинок родини Святкун. ФОТО: Суспільне Чернігів

До 24 лютого, жінка працювала у місцевому магазині, тепер безробітна. Її чоловік пенсіонер, всі заощадження згоріли разом із будинком. Самостійно відновити дім сім’я не може, розповідає Наталія.

Допомогти сім’ї Наталії, і ще семи родинам зі Слободи згодився благодійний фонд. Вони встановлюють у дворах, де були знищені помешкання, тимчасові модульні будинки. Це утеплені дерев’яні будівлі з меблями та технікою. Розповідає староста Слобідського старостинського округу Світлана Карпенко.

Староста Слобідського старостинського округу Світлана Карпенко
Староста Слобідського старостинського округу Світлана Карпенко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Вперше, встановлюються, модульні будинки для сімей, у яких було повністю зруйноване майно під час окупації. Всього у нас в Слободі знищено 16 будинків. Завдяки американському бізнесмену пану Делл Лой Хансену нам встановлять вісім будинків".

Світлана Карпенко каже, вже за тиждень люди зможуть переїхати у нове житло.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок