"Досі під санкціями". Михайло Кохан став чемпіоном України з метання молота, провівши останній старт перед ЧС-2023

"Досі під санкціями". Михайло Кохан став чемпіоном України з метання молота, провівши останній старт перед ЧС-2023

Ексклюзивно
"Досі під санкціями". Михайло Кохан став чемпіоном України з метання молота, провівши останній старт перед ЧС-2023
Михайло Кохан. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар українського метальника для Суспільне Спорт.

У Луцьку розпочався чемпіонат України з легкої атлетики. Упродовж трьох змагальних днів відбудеться розіграш нагород у легкоатлетичних дисциплінах, тоді як на змагання прибула низка провідних спортсменів.

Серед учасників чемпіонату України – лідер збірної з метання молота Михайло Кохан. Фінал за участі українського легкоатлета став першим на турнірі – Кохан у ньому здобув перемогу з результатом 78.47 метра.

На чемпіонаті України Кохан змагався після виконаного олімпійського нормативу. На меморіалі Гілаї Іштвана український легкоатлет метнув молот на 79.37 метра.

Турнір в Угорщині став одним із двох комерційних, на яких виступив Кохан після відсторонення, яке отримав від Федерації легкої атлетики України. Після цього легкоатлет виступив на національній першості, і саме цей турнір буде для нього останнім перед чемпіонатом світу – санкції від української федерації все ще залишаються чинними.

"Змагань уже перед чемпіонатом світу ніяких не буде. Будемо спокійно далі працювати на тренувальному зборі в Кам’янці-Подільському. Що вже зробиш? Потрібно тільки відпочивати", – сказав Кохан.

"Я досі під санкціями, мені дозволили зробити два старти після чемпіонату Європи U23. Я їх зробив, трохи зловив відчуття снаряду. Звісно, це допомогло мені. Але я досі під санкціями до 1 жовтня", – додав атлет.

На чемпіонаті України український легкоатлет виконав лише три спроби з шести. Результат на турнірі Кохан назвав не найкращим, а пропуск завершальних спроб – бажанням зберегти сили для повноцінної підготовки до чемпіонату світу.

"Це ще не мій найкращий результат, є над чим працювати до чемпіонату світу, тож будемо робити це і надалі. За рахунок чого вдається поліпшувати показники? Метання молота – це швидкісно-силовий вид спорту, технічний. За рахунок техніки, сили… Багато складових потрібно для гарного результату. Усе потрібно робити: щоб швидкість була і сила.

Чому не робив останні спроби? Вирішив поберегти сили. Головний старт – це чемпіонат світу. Вважаю, що цього [результату] достатньо сьогодні. Бо що робити далі?"

Чемпіонат світу з легкої атлетики відбудеться 19-27 серпня. Змагання у секторі метання молота ж пройдуть у перший та другий день змагань – 19-го (кваліфікація) та 20 серпня (фінал).

Михайло Кохан: що відомо

  • Кохан – 22-річний легкоатлет з Дніпра. Чемпіон світу серед юнаків (2017). Чемпіон Європи серед юнаків (2018), юніорів (2019) та молоді (2021). Посідав четверте місце у фіналі Олімпіади-2020.
  • У березні Кохан отримав відсторонення від змагань від федерації легкої атлетики України. Через це він виступав лише у складі збірної – за винятком комерційних турнірів в Угорщині та Словаччині, які провів перед чемпіонатом України.
  • На попередньому чемпіонаті світу Кохан пройшов до фіналу, де посів сьоме місце.
  • Кохан – один із шести українських легкоатлетів, що виконали норматив на Олімпіаду-2024. Також це вдалося Ірині Геращенко та Юлії Левченко (стрибки у висоту), Марині Бех-Романчук (потрійний стрибок), бігункам Вікторії Ткачук та Анні Рижиковій (400 м/б).

На початок