Країни Перської затоки виступили за продовження "зернової угоди"

Країни Перської затоки виступили за продовження "зернової угоди"

Країни Перської затоки виступили за продовження "зернової угоди"
Балкер під турецьким прапором TQ Samsun перевозить зерно в рамках зернової ініціативи у Чорному морі, на північ від протоки Босфор, біля Стамбула, Туреччина, 17 липня 2023 року. Фото: REUTERS/Yoruk Isik

Генеральний секретар Ради співробітництва країн Перської затоки Джасем Альбудайві заявив, що регіон підтримує важливість відновлення угоди про експорт зерна з Росії та України через Чорне море для полегшення експорту зерна. Про це пише на Al-Awsat.

Про це Джасем Альбудайві заявив під час зустрічі з послом України в Саудівській Аравії Анатолієм Петренком у штаб-квартирі Генерального секретаріату в Ер-Ріяді.

Під час зустрічі Генсек підкреслив, що позиція Ради співробітництва країн Перської затоки щодо війни в Україні ґрунтується на принципах міжнародного права та збереженні міжнародного порядку, заснованого на повазі суверенітету і територіальної цілісності.

"Посадовці обговорили шляхи зміцнення відносин країн Перської затоки та України таким чином, щоб це сприяло служінню спільним інтересам", — зазначає видання.

Рада співробітництва арабських держав Перської затоки – це регіональна закрита міжнародна організація. В офіційній назві організації слово Перська відсутнє, оскільки арабські держави вважають за краще називати цю затоку Арабською.

Основна мета організації – координація, співробітництво та інтеграція у всіх економічних, соціальних та культурних справах. Найбільше регулювання усередині Ради було здійснено в економічних та фінансових питаннях; комерції, митниці та комунікаціях.

На початок