У Хмельницькому встановили лавки з сонячними батареями

У Хмельницькому встановили лавки з сонячними батареями

У Хмельницькому встановили лавки з сонячними батареями
Лавки з сонячними батареями. Фото: Суспільне Хмельницький

Три лавки із сонячними батареями встановили на території Хмельницького вищого професійного училища № 25. Мета створення лавочок із сонячними батареями — ознайомлення учнів з перевагами альтернативної енергетики.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла старша майстриня училища Любов Пархомюк.

За її словами, першу таку лавку облаштували наприкінці 2022 року за грантові кошти у сумі 10 тисяч гривень. Ідея створення такої лавки, каже, виникла під час навчання у школі "Кліматичного лідерства". Дві інші — спонсорська співпраця роботодавців училища.

На фото лавка з сонячною батареєю.
На фото лавка з сонячною батареєю. Фото: Суспільне Хмельницький

"Ці сонячні панелі потужністю 40 Ват, в нас є контролер, акумулятор і адаптер там, де вставляються на зарядку гаджети. Лавочки виготовляли за допомогою наших учнів. Безпосередньо слюсарів з механоскладальних робіт під керівництвом майстра виробничого навчання. А вже електромонтажну схему виконували учнів електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування під керівництвом майстра виробничого навчання", — розповіла Любов Пархомюк.

Роз'єм для заряджання гаджетів.
Роз'єм для заряджання гаджетів. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Любові Пархомюк, лавки із сонячними батареями мають попит не тільки в учнів училища, а й у жителів мікрорайону Виставка, де розташовується навчальний заклад.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок