Перейти до основного змісту
Вірменія відмовилася від участі в "ядерних навчаннях" ОДКБ

Вірменія відмовилася від участі в "ядерних навчаннях" ОДКБ

Вірменія відмовилася від участі в "ядерних навчаннях" ОДКБ
Прапор Вірменії. Getty Images

Вірменія не братиме участі в майбутніх навчаннях "Скеля-2023" в Білорусі під егідою Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Про це інформує МВС країни, яке цитують російські ЗМІ.

У вересні Міністерство надзвичайних ситуацій Білорусі прийме навчання ОДКБ з ліквідації аварії на ядерному об'єкті. Проте Вірменія, як частина організації, заявила, що не візьме участь через зайнятість співробітників рятувальної служби МВС.

Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан

Відносини між Вірменією та організацією суттєво охололи після війни за Нагірний Карабах у 2020 році, коли ОДКБ так і не надала жодної практичної допомоги Єревану. Те ж сталось і після кількох обстрілів вірменської території з боку, як стверджується, Азербайджану.

Що відомо про Нагірний Карабах

Нагірний Карабах — регіон на півдні Кавказу, де проживає близько 130 тисяч жителів, зокрема вірмен та азербайджанців. Більша його частина контролювалася самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, яку не визнає жодна держава-член ООН. Ця республіка має "дипломатичні відносини" лише з країнами, які входять до співдружності невизнаних держав, зокрема Абхазією, Південною Осетією та Придністров'ям. З юридичної точки зору Нагірний Карабах є територією Азербайджану.

на початку 2023 року у Міністерстві оборони Вірменії заявили, що вважають недоцільним проводити на своїй території військові навчання ОДКБ.

У травні вірменська влада заявила, що розглядає можливість виходу з Організації договору про колективну безпеку

Що відомо про "претензії" Вірменії до Москви у питанні Нагірного Карабаху

У грудні минулого року Нікол Пашинян звинуватив російських миротворців у тому, що вони не виконують зобов'язань щодо контролю Лачинського коридору, який, за його словами, наразі блокують азербайджанські сили.

Під час зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі наприкінці грудня прем'єр Вірменії повідомив йому, що миротворці РФ вже майже 20 днів не контролюють дорогу, яка з'єднує населену вірменами частину Нагірного Карабаху з Вірменією.

Топ дня

Вибір редакції

На початок