Зеленський: Під час повітряної атаки РФ українська ППО збила понад 30 ракет

Зеленський: Під час повітряної атаки РФ українська ППО збила понад 30 ракет

Президент України Володимир Зеленський під час звернення, 26 липня 2023 року
Президент України Володимир Зеленський під час звернення, 26 липня 2023 року. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час чергової повітряної атаки РФ 26 липня вдалося збити понад 30 ракет – абсолютну більшість із тих, що були застосовані.

Про це Володимир Зеленський сказав під час вечірнього звернення.

"Зараз дані ще уточнюються, але, за попередніми доповідями, лише протягом сьогоднішнього ракетного нальоту вдалося збити понад 30 ракет – абсолютну більшість із тих, що були застосовані проти нас", — сказав президент України.

Водночас Зеленський зауважив, що кілька влучань і падіння уламків ракет РФ все ж таки є.

"Є кілька влучань, є й падіння уламків ракет. Але дуже важливо, що зухвалість цієї атаки вдалося знищити. ППО – молодці! Я дякую кожному й кожній, хто береже українське небо. І ми щодня працюємо для того, щоб у наших воїнів було більше й більше можливостей для захисту України, наших міст і людей. Сьогоднішній день не став винятком", — сказав Володимир Зеленський.

Також президент поінформував, що сьогодні відбулось засідання Україна-НАТО.

"Сьогодні відбулось перше екстрене засідання Ради Україна-НАТО. Ми домовлялися про це засідання з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, буквально за кілька днів зібрали Раду. І Столтенберг, і всі держави-союзники відреагували оперативно та солідарно. На рівні Альянсу чітко засуджені російські атаки проти нашої держави, проти наших портів. Обговорили, які конкретно дії можуть повернути спокій і передбачуваність Чорноморському регіону", — сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив провів кілька важливих нарад щодо підготовки міжнародних заходів у серпні, зокрема Кримської платформи і додав, що наразі готуються "деокупаційні кроки для Криму".

"Готуємо й перелік деокупаційних кроків для Криму. Комплексних: і безпекових, і економічних, і соціальних. Ми можемо доволі швидко реінтегрувати Крим у державну тканину України. Власне, уже зараз окупантам варто подумати там, у Криму, що, поки Кримський міст ще хоч так-сяк працює, треба їм повертатися додому, у Росію", — сказав Зеленський.

Глава держави назвав важливим рішення Сенату Італії щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

"Сенат Італії ухвалив сьогодні рішення щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. І це дуже важливо. Важливо, що визнання світом історичної правди про Голодомор стає дедалі впевненішим – крок за кроком ми забезпечимо повне визнання цієї правди", — наголосив Зеленський.

Армія РФ 26 липня завдала чергового ракетного удару по території України. Сили протиповітряної оборони знищили 36 ракет. Про це повідомили в командуванні Повітряних сил ЗС України. Серед збитих цілей три "Калібри" та 33 ракети Х-101/Х-555.

На початок