Заступника голови НАЗК Вишневського звільнили з посади

Заступника голови НАЗК Вишневського звільнили з посади

Заступник голови НАЗК Вишневський залишив свою посаду
Андрій Вишневський. Фото: УНІАН

Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Андрій Вишневський 26 липня залишив свою посаду.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

В агентстві зазначили, що Андрія Вишневського звільнено через те, що він одноосібно ініціював зняття з розгляду розробленого НАЗК та внесеного на розгляд Кабміну законопроекту, який безпосередньо впливає на стабільність та ефективність роботи Національного агентства.

"НАЗК віддає належне зусиллям Андрія Вишневського задля розвитку антикорупційної політики України та дякує за співпрацю. Проте Національне агентство зауважує, що певні одноосібні рішення на посаді такого рівня можуть поставити під загрозу ефективну роботу інституції та є неприпустимими під час воєнного стану", — йдеться у повідомленні.

У НАЗК Вишневський займався питаннями антикорупційної політики, міжнародного співробітництва та запобігання корупції.

"Його зусилля були важливі в розробці та ухваленні урядом стратегічно важливого для держави документа – Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, низки законопроектів, а також для залучення підтримки та посилення співпраці з міжнародними партнерами й суспільством", — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що до затвердження кандидатури нового профільного заступника відповідні напрямки роботи координує безпосередньо голова НАЗК.

Своєю чергою Андрій Вишневський заявив, що його звільнили з "надуманих причин".

За його словами, вранці він отримав наказ про звільнення з посади заступника голови НАЗК у зв’язку "з одноразовим грубим порушенням трудових обов’язків".

"Суть цього порушення, на думку суб’єкта призначення, полягає у тому, що 17 липня, на мою пропозицію, було знято з розгляду урядового комітету один з трьох законопроектів, що були розроблені НАЗК і були включені до проекту порядку денного цього засідання урядового комітету. Моя пропозиція, що була підтримана урядовим комітетом, завадила дуже ймовірному відхиленню законопроекту урядовим комітетом у зв'язку із застереженнями, висловленими Секретаріатом Кабміну у його висновку", — йдеться у дописі Вишневського у Facebook.

Він також підкреслив, що його пропозиція щодо зняття законопроекту з розгляду була схвалена самим головою НАЗК Новіковим під час наради за участі менеджменту агентства у той же день. Вишневський стверджує, що про відсутність заперечень щодо його пропозиції свідчить і письмова резолюція голови НАЗК до витягу з протоколу засідання урядового комітету з даного питання.

Ексзаступник голови НАЗК вважає своє звільнення "безпідставним, незаконним та несправедливим" і збирається "відновлювати справедливість правовими засобами у законний спосіб".

12 серпня 2022 року голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков призначив своїм заступником Андрія Вишневського.

На початок