Вакцинація проти кору: за тиждень на Волині щепили майже 1 400 дітей

Вакцинація проти кору: за тиждень на Волині щепили майже 1 400 дітей

Вакцинація дитини проти кору в Луцьку
Вакцинація дитини проти кору в Луцькій дитячій поліклініці, 25 липня 2023-го. Дитину щеплюють проти кору. Фото: Суспільне Волинь

За перший тиждень загальнонаціональної кампанії з "наздоганяючої вакцинації" на Волині щепили проти кору 1 338 дітей. Щеплення роблять для попередження спалаху кору, особливо серед дітей, які восени повернуться до навчання, – розповіла Суспільному заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.

Цього року, з її слів, в області зареєстрували два випадки захворювання на кір – це 16-річний підліток та 42-річний чоловік. Нині цільовою групою з вакцинації є діти від двох до 17 років.

Вакцинація проти кору: за тиждень на Волині щепили майже 1 200 дітей
Фото: Суспільне Луцьк

"Хвороба підступна, може давати серйозні складні ускладнення. Вакцини більше 8-ми тисяч є в кожному закладі охорони здоров’я, який надає допомогу на сьогодні. І більше 10 тисяч є нашій базі обласній спеціального медичного постачання", – сказала Людмила Рожко.

Як вакцинують дітей у Луцькій громаді

З початком повномасштабної війни рівень вакцинації в Луцькій міській дитячій поліклініці знизився, а ймовірний ризик захворіти на інфекційні хвороби, серед яких і кір – зріс. Про це Суспільному розповіла директорка медзакладу Оксана Лєщинська. З її слів, дев'ятеро з десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим на кір, можуть інфікуватися.

Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень. Фото: Суспільне Луцьк

"В нас був спалах в 2017 році. Ми маємо захистити наших дітей, захистити оточуючих і надати безпечне інфекційне середовище не тільки лучанам, а й тим людям, які в нас тимчасово проживають", – каже керівниця поліклініки.

Вакцинувати однорічну доньку Єлизавету у міській поліклініці вирішив лучанин Олександр Павлів із дружиною."Собі робили і дітям робимо. Для того, щоб захистити дитину", – сказав чоловік.

Вакцинація проти кору: за тиждень на Волині щепили майже 1 200 дітей
Олександр Павлів із донькою. Фото: Суспільне Луцьк

Перед щепленням дитину оглянув педіатр Андрій Василюк. З його слів, вперше дитину вакцинують, коли їй виповнюється рік, надалі – у шість років. "Проводимо ми дворазово, цього вистачає, як доведено і досліджено, на все життя. Це є комплексна вакцина, це є кір, краснуха, паротит", – говорить лікар.

Педіатр у Луцьку Андрій Василюк
Педіатр Андрій Василюк. Фото: Суспільне Луцьк

Невакцинованих проти кору дітей на Волині наразі є майже 9 тисяч, – зазначила заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко. Вакцинальна кампанія проти кору в регіоні триватиме до 1 вересня. З її слів, мобільні бригади будуть працювати за потреби, пунктів щеплення в області достатньо.

Суспільне також поспілкувалося з лучанами в Луцькій міській поліклініці щодо вакцинації проти кору та інших небезпечних хвороб.

Довідково: кір — інфекційна, гостра вірусна хвороба. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина, котра захворіла. Сприйнятливість до кору надзвичайно висока. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Занедужати можна у будь-якому віці. Спеціального лікування проти кору нема. Найкращий захист — вакцинація.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок