У Чернівцях шукають нове приміщення для соціального готелю – там зможуть жити бездомні люди

У Чернівцях шукають нове приміщення для соціального готелю – там зможуть жити бездомні люди

У Чернівцях шукають нове приміщення для соціального готелю – там зможуть жити бездомні люди
Аварійне приміщення на вулиці Синагоги, 6 у Чернівцях, де раніше був прихисток і соціальний готель для бездомних. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях не ремонтуватимуть приміщення на вулиці Синагоги, 6, де був нічний прихисток та соціальний готель для бездомних людей. Раніше міжнародна організація Remar S.O.S планувала реконструювати будинок та облаштувати прихисток для бездомних, але через аварійність будівлі шукають нове приміщення.

Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Юрій Лесюк.

Торік у жовтні людей з будинку на Синагоги, 6 переселили, а тимчасовий нічліг облаштували у новому прихистку на вулиці Данила Галицького, 19. Оскільки міжнародна організація запропонувала відремонтувати старий прихисток, на квітневій сесії депутати підтримали рішення, щоб здати його в оренду організації без аукціону.

Тоді депутатка міськради Наталія Фрунзе казала, що Remar S.O.S хоче збудувати там соціальний готель. Проте наразі стан будівлі цього не дозволяє, каже Лесюк.

Аварійне приміщення на Синагоги, 6 у Чернівцях
Фото: Суспільне Чернівці

"Цю будівлю надалі неможливо використовувати для будь-яких цілей. Там йде тріщина. Також це центр міста, де тривають зсувні процеси. Водночас ми знаємо, що Remar S.O.S має величезний досвід роботи з безхатченками в Європі, вони запропонували свої послуги та пообіцяли профінансувати таку роботу у Чернівцях", – каже Лесюк.

Зараз міське управління комунальної власності шукає інше приміщення, яке могли б здати в оренду міжнародній організації для облаштування соціального готелю.

Що відомо про соціальний готель

  • Соціальний готель – заклад соціального захисту, який має окремі кімнати для проживання бездомних людей. Проживання у ньому – платне.
  • Раніше послугу соціального готелю надавали на другому поверсі приміщення на вулиці Синагоги, 6 у Чернівцях. Однак будівлю визнали аварійною, а людей переселили.
  • На вулиці Данила Галицького, 19 у Чернівцях працює нічліг для тимчасового перебування бездомних людей. На відміну від соціального готелю, там вони не можуть жити й впродовж дня — лише приходити на ночівлю.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок