Майже 300 тисяч гривень туристичного збору зібрали у Чернігові за перше півріччя

Майже 300 тисяч гривень туристичного збору зібрали у Чернігові за перше півріччя

Майже 300 тисяч гривень туристичного збору зібрали у Чернігові за перше півріччя
ФОТО: Суспільне Чернігів

Туристичний збір у Чернігові за перше півріччя 2023 року склав майже 300 тисяч гривень. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради Катерина Литвин. З її слів, гроші надійшли до місцевого бюджету та підуть на загальні потреби міста.

"Вони не є цільовими. Тобто, це загальний оборот бюджету нашого міста. Раніше йшла мова про те, щоб, наприклад, гроші, які місто заробляє на туристичний збір, використати на закриття туристичних потреб. Але на рівні законодавства, цей закон поки що в дію не вступив".

Туристи сплачують збір, зокрема, у закладах розміщення: готелях, хостелах.

"Це ті 30 гривень, які сплачують люди за добу поселення в готелі. Ви, наприклад, у п'ятницю приїхали в готель ночувати та в суботу зранку виселяєтеся. Окрім ціни, яку ви сплачуєте за готель, зверху ви сплачуєте 30 гривень, це і є туристичним збором. Ці гроші надходять через податкову, ми тоді бачимо скільки людей, по суті, переночували в готелях Riverside, Reikartz, і на Толстого є один невеличкий хостел. Це ті, що офіційно сплачують", — каже Литвин.

У 2021 році туристичний збір склав 1 мільйон 300 тисяч гривень. У 2022 році — 595 тисяч 300 гривень, і у 2023 році – 287 тисяч 200 гривень.

"Знову ж таки, можна порахувати роботу гіда, заклади харчування, платні туалети, туристичні супровіди, роботу автобусів, таксі для того, щоб визначити той коефіцієнт, який туристична сфера загалом проносить в бюджет міста. Такі дослідження більше проводять європейські країни. Ми їх не проводимо, в Україну вони тільки входять".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок