В Ірані презентували модернізований "Шахед"

В Ірані презентували модернізований "Шахед"

В Ірані презентували модернізований "Шахед"
Фото: PANA

В Ірані Корпус вартових ісламської революції представив модернізовану версію іранського безпілотника Shahid-149 Gaza.

Про це повідомляє IRNA.

Безпілотник презентували на авіабазі Мартир Карімі у місті Кашан. У звітах стверджується, що безпілотник оснащений новою системою шасі та вузлом підвіски.

"Shahid-149 Gaza, виготовлений Iran Aircraft Manufacturing Industries Corporation, був представлений у травні 2021 року. Це — вдосконалений висотний безпілотний бойовий літак із тривалим терміном служби, здатний літати понад 35 годин і долати 7000 кілометрів за одну місію", — пише видання.

Іранські військові покладаються на цей літак для покращення свого потенціалу розвідки, спостереження та розвідки, зазначає IRNA.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в Росії на території особливої економічної зони "Алабуга" у Татарстані організовано масове складання бойових дронів Shahed-136 з іранських компонентів для російської армії.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок