В Албанії легалізували медичний канабіс

В Албанії легалізували медичний канабіс

В Албанії легалізували медичний канабіс
Фото: sulpanaro

Парламент Албанії 21 липня підтримав легалізацію застосування канабісу з медичною метою.

Про це повідомляє Associated Press.

"Парламент 69 голосами проти 23 проголосував за дозвіл обмеженого та контрольованого вирощування рослин канабісу, проти чого виступає опозиція", — йдеться у повідомленні.

Як зауважує інформагентство, поки що незрозуміло, як регулюватиметься обіг медичного канабісу. При цьому уряд Албанії вважає, що дозвіл обмеженого виробництва канабісу може збільшити податкові надходження.

У минулому в Албанії процвітало вирощування марихуани, оскільки торговці наркотиками користувались відсутністю сильного управління у посткомуністичній країні. Однак прийшовши до влади у 2013 році, уряд лівої Соціалістичної партії на чолі з прем'єр-міністром Еді Рамою поставив своєю головною метою знищення рослин канабісу.

"Протягом наступних двох років він знищив мільйони рослин канабісу з оцінною ринковою вартістю 7 мільярдів євро, що на той момент становило понад дві третини річного валового внутрішнього продукту країни", — зазначається в дописі.

Що відомо про медичний канабіс

Препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Окрім цього вони використовуються в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Також завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим та паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим і пацієнтам з ВІЛ.

Спеціалісти клініки Мейо зазначають, що медичний канабіс також можна застосовувати для полегшення самопочуття пацієнтів при хворобі Альцгеймера, бічному аміотрофічному склерозі, сильному хронічному болю та нудоті.

Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання.

Що відомо про урядовий законопроєкт про медичний канабіс

10 червня 2022 року Верховна рада зареєструвала законопроєкт про медичний канабіс. Кабінет міністрів підтримав проєкт закону "Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни", повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

"Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількості людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати", — наголосив він.

Відтак уряд вже зараз підготував законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва. Попри це Кабмін все одно пропонує встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів на основі канабісу з огляду на чутливість до цього питання у суспільстві. Ляшко запевнив, що уряд готовий поступово розвивати цю галузь, демонструючи результати лікування і допомогу українським пацієнтам.

13 липня Верховна рада України підтримала законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу у першому читанні.

Про особливості застосування медичного канабісу, а також про проблеми зі знеболення пацієнтів журналісти Суспільного розповідають у фільмі "Особливо небезпечний".

На початок