У Хмельницькому відбувся третій тур чемпіонату України з баскетболу

У Хмельницькому відбувся третій тур чемпіонату України з баскетболу

У Хмельницькому відбувся третій тур чемпіонату України з баскетболу
Третій тур чемпіонату України з баскетболу. Хмельницький, 22 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

Третій тур чемпіонату України з баскетболу 3х3 відбувся сьогодні, 22 липня, в Хмельницькому. В ньому взяло участь 12 команд серед чоловіків, 4 жіночі команди, три команди кадетів 16 років та команда 14-річних баскетболістів з Кам'янця, що посіла перше місце на вчорашньому відкритому чемпіонаті Хмельницького з баскетболу. Перше місце серед чоловіків виборола команда гостей "Аматори", серед жінок — "Франківськ". Серед кадетів першість здобули господарі змагань — БК "Хмельницький".

Про це Суспільному розповів голова обласної федерації баскетболу Денис Поворознюк.

За його словами, на фінальні змагання чемпіонату, що відбудуться в Києві, потрапляють також дорослі команди, що здобули другі та треті місця. Це чоловічі команди "Boris "Magic" Johnson" (2 місце), "Житомир ЖКК" (3 місце) та жіночі — збірної України 17 років (2 місце) та БК "Хмельницький" (3 місце).

У Хмельницькому відбувся третій тур чемпіонату України з баскетболу
Переможці третього туру чемпіонату України з баскетболу 3х3. Хмельницький, 22 липня 2023 р. Фото: Суспільне Хмельницький.

Гру 3х3 в третьому турі чемпіонату України з баскетболу розпочали команди 16-річних кадетів. На баскетбольному корті — місцева команда "Плоскирів" та команда Кам’янця-Подільського "Дідібао". Кам’янчани — вчорашні переможці чемпіонату міста з баскетболу в категорії 14 років, тому їх запросили зіграти зі старшими спортсменами.

Із рахунком 4-11 хмельничани поступилися гостям з Кам’янця. Гравець команди переможців Богдан Бойко ділиться враженнями від гри: "Суперники сильніші та й матчі цікавіші. Мені особисто потрібно над фізичною силою попрацювати, тому що фізично я слабший. Моїм друзям – так само над фізичною силою, над кидком, над веденням".

У Хмельницькому відбувся третій тур чемпіонату України з баскетболу
Одна з ігор третього туру чемпіонату України з баскетболу. Хмельницький, 22 липня 2023 р. Фото: Суспільне Хмельницький.

Поки на баскетбольному корті кадети, до гри готуються дорослі команди. Гравець збірної України з баскетболу Антон Мусієнко сьогодні виступатиме за команду "Аматори", в ній, каже, зібрані гравці з різних міст – Києва, Одеси та Харкова. Баскетболіст говорить – передбачає напружену гру.

"Ми знаємо всіх наших суперників і, звісно, що наша ціль – це перемога. Наша сильна сторона – кожен з наших гравців до цього грав 3х3. В нас є молодий гравець, з Ю-17. Він два місяці був на зборах у збірній", — розповідає Антон Мусієнко.

У третьому турі чемпіонату України змагаються кадети. Їм по 16, розповідає голова обласної федерації баскетболу Денис Поворознюк.

У Хмельницькому відбувся третій тур чемпіонату України з баскетболу
Третій тур чемпіонату України з баскетболу в Хмельницькому. 22 липня 2023 р. Фото: Суспільне Хмельницький.

"У чоловічій категорії в нас 12 команд. В категорії Ю-16 чотири команди та в жіночій категорії так само чотири команди. Команди є високого рівня, дійсно. Є професійні команди з баскетболу 3х3, є гравці збірних команд України. Я думаю, що буде боротьба, боротьба буде гарна. Є призовий фонд. Сподіваюсь, що ігри будуть рівні і конкурентні", — каже Денис Поворознюк.

Перших два тури чемпіонату України з баскетболу відбувались в Івано-Франківську та Києві, розповідає директор департаменту Федерації баскетболу України Олександр Гаврилов. Та додає, куди далі пройдуть переможці цих змагань.

"Фіналісти змагань з кожного етапу — 1-2 місце в кадетів, чоловіків та жінок — виходять у фінальну частину змагань. І два кращих третіх місця з усіх турів теж формують фінальну "дванадцятку", — розповідає Олександр Гаврилов.

Фінальні змагання чемпіонату України з баскетболу відбудуться в Києві наприкінці серпня цього року.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок