Купували наркотики за рецептами та перепродавали їх наркозалежним: поліція Чернігівщини викрила злочинну групу

Купували наркотики за рецептами та перепродавали їх наркозалежним: поліція Чернігівщини викрила злочинну групу

Купували наркотики за рецептами та перепродавали їх наркозалежним: поліція Чернігівщини викрила злочинну групу
ФОТО: Поліція Чернігівської області

Поліцейські Чернігівщини викрили міжрегіональну злочинну групу, що спеціалізувалася на незаконній купівлі наркотиків й подальшому перепродажі їх наркозалежним та затримали чотирьох фігурантів цієї групи. Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своїй Facebook-сторінці.

За інформацією правоохоронців, ця група діяла на території Чернігівської, Сумської та Київської областей. Організатори забезпечили отримання фіктивними підприємствами ліцензій на ведення статутної діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних препаратів, які не вели медичну практику, в тому числі пов’язану з програмою "замісної терапії" наркозалежних.

Бланки рецептів, за якими підозрювані купували наркотики в аптеках, а потім перепродавали наркозалежним
Бланки рецептів, за якими підозрювані купували наркотики в аптеках, а потім перепродавали наркозалежним. ФОТО: Поліція Чернігівської області

В результаті цього вони отримували оригінальні бланки рецептів, за якими в аптеках купували наркотичні засоби, зокрема, "метадон". Його учасники цієї групи збували наркозалежним.

Загалом відбулося одночасно 15 обшуків у різних областях України, у помешканнях та автомобілях, а також за адресами фіктивних підприємств.

Один із членів міжрегіональної злочинної групи під час його затримання
Один із членів міжрегіональної злочинної групи під час його затримання. ФОТО: Поліція Чернігівської області

У ході обшуків правоохоронці виявили та вилучили понад 2 800 рецептів форми 3, наркотичні засоби, офіційну документацію та журнали з чорновими записами, мобільні телефони та банківські картки, готівку у різних валютах, на загальну суму понад 300 тисяч гривень, а також інші речові докази.

Всі речові докази направили на проведення експертних досліджень.

Наркотики, які виявили правохоронці під час обшуків
Наркотики, які виявили правохоронці під час обшуків. ФОТО: Поліція Чернігівської області

Затриманим повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 308 КК України (викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем).

Санкція статті передбачає від п’яти до десяти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю ще на три роки та з конфіскацією майна.

Триває досудове розслідування.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube

На початок