Про подорожі та рекорд України: мандрівник та полярник Сергій Гордієнко зустрівся із вінничанами

Про подорожі та рекорд України: мандрівник та полярник Сергій Гордієнко зустрівся із вінничанами

Про подорожі та рекорд України: мандрівник та полярник Сергій Гордієнко зустрівся із вінничанами
Фото: Сергій Гордієнко

У Туристичному хабі Вінниці відбулася зустріч із 65-річним мандрівником та полярником Сергієм Гордієнком. Чоловік презентував виставку фотографій, які зробив під час експедицій в Арктиці і Антарктиці. Загалом – 30 світлин. А також розповів про нинішню мандрівку "Україна фортеця європейської свободи".

"Це експедиційна акція на честь тих, хто зараз воює на фронті. В пам’ять тих, кого з нами вже не має, але залишаються в наших серцях. Наших героїв. Ну і заради всіх, хто зараз бореться за свободу. Моя головна мета — показати, що людина, котра іде за своєю мрією, не повинна її зрадити. Тоді все буде нормально", — говорить Сергієм Гордієнком.

чернека карб
Фото: Суспільне Вінниця

Маршрут пішохідної експедиції пролягає з Дніпра до Карпат на Говерлу, і назад до Дніпра. В дорогу, розповів Гордієнко, вирушив 25 березня. Щодня проходить від 15 до 40 кілометрів. Усе необхідне везе у візку-колісниці, яку називає "Травеліною". У ній намет, каремати, запас води, їжі й одяг.

"Вона стала абсолютним розвантаженням мого хребта, плечей. Я так рахую: таскати з собою рюкзак, то вже небезпечно. І більша частина туристів переходять на такі варіанти з колесом", — каже Сергієм Гордієнком.

чернека карб
Фото: Сергій Гордієнко

До Вінниці мандрівник завітав на зворотному шляху з Карпат. Розповідає, що подолав 1750 кілометрів. Залишилося пройти ще 560 км.

"Поганенько іти в жару. Дуже складно іти вгору — вниз, вгору — вниз. Дуже складна дорога для возика, але дуже гарні краєвиди, дуже класні. А так... Це ж не джунглі. І це не північ", — розповідає Сергій Гордієнко.

чернека карб
Фото: Сергій Гордієнко

На зустріч із мандрівником приїхали вихованці військово-патріотичного гуртка “Сармат” з Ямполя. Разом із Гордієнком вони підіймалися на Говерлу. Про це розповідає керівник Федір Водянюк.

"Ми підіймалися і кілька разів переодягалися, бо погода, то дощ, то хмари, то січе: не то то дощ, не то сніг. Піднялися в хмарах, практично краєвиду не було видно", — каже Федір Водянюк.

чернека карб
Фото: Сергій Гордієнко

Підіймалися майже 4 години, каже 13-річний Іван Маруховець. Бо, погода різко змінювалася, доводилося долати гірські річки, а там треба бути уважним і обережним через мокре каміння, щоб не впасти.

"Ми прокинулися о п’ятій ранку, зібралися і о шостій був вихід. Ми йшли приблизно чотири години по зеленому маршруту. Погодні умови були і сонячні, як підіймалися на Говерлянку, то моросів дощ, сніг, туман був. В горах дуже швидко змінюється погода. Спочатку може виглядати сонце, а там вже й періщить дощ", — каже Іван Маруховець.

Встановив національний рекорд, прочитавши лекцію на Говерлі

На вершині гори Гордієнко провів лекцію і тим самим встановив національний рекорд — вперше лекторій був на Говерлі для аудиторії від 7 до 64 років. Мандрівник розповів що кожну експедицію планує заздалегідь, продумуючи кілька варіантів маршруту, а також, де можна зупинитися.

"Ті місця, які заплановані, з ними зв’язується мій штаб. І мене вже там чекають, бо там у мене зустрічі, там у мене лекції. А більша частина — це польові умови, намет: або ліс, або степ, або поле", — каже Сергій Гордієнко.

чернека карб
Фото: Сергій Гордієнко

Для цієї експедиції, каже, думав знадобиться багато перепусток від військових через воєнний стан.

"Більша частина військових зупиняє. Ті, хто не знає хто ти. Перевіряють документи. А так в принципі все тихо, я гадав буде складніше. Головне, я не розпалював багаття. Це був договір із ЗСУ, коли я починав".

чернека карб
Фото: Сергій Гордієнко

Сергій Гордієнко дійсний член Українського географічного товариства і почесний член Національного географічного товариства США. За період своєї науково-професійної діяльності двічі досягав Північного Полюса, де першим в історії підняв державний прапор України. Здійснив семимісячний перехід вздовж Антарктичного півострова. Пройшов уздовж Південної Америки понад 19 тис. км. Але, каже, попри це цікаво відкривати рідну Україну.

"Вінницька область поки тримає перше місце, де зустрічають найкраще. По гостинності найкраще зустрічають тут", — каже Сергій Гордієнко.

Із Вінниці далі у подорож Сергій Гордієнко вирушить 24 липня.

На початок