Україна "бронзою" завершила ЧС-2023 з водних видів спорту в артистичному плаванні

Україна "бронзою" завершила ЧС-2023 з водних видів спорту в артистичному плаванні

Україна "бронзою" завершила ЧС-2023 з водних видів спорту в артистичному плаванні
Збірна України з артистичного плавання на ЧС-2023. Фото: AP Photos

Фінал довільної програми був останнім для українок на турнірі.

Збірна України з артистичного плавання виступила в останньому для себе фіналі на чемпіонаті світу з водних видів спорту. У фіналі довільної програми груп українки посіли третє місце.

Вирішальний виступ у довільній програмі груп став третім фіналом для збірної України в артистичному плаванні на чемпіонаті світу у Фукуоці. Перші два завершилися для українок сьомим місцем в акробатичній групі та 11-м – у технічній програмі.

Наступною дисципліною, в якій Україна претендувала на медалі чемпіонату світу-2023 з водних видів спорту, стало змагання у довільній програмі, у фінал якої українки пройшли з четвертого місця.

У фіналі змагань акробатичних груп "синьо-жовті" виступили у складі з восьми спортсменок: Марина та Владислава Алексіїви, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Дар'я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко.

Як минув фінал за участі України

 • Збірна України заявила на фінал довільної програми у команді складність 43.4500 бала. Більше у тренерські карті вказали одразу п'ять команд: Китай (47.3500), Іспанія (46.7000), Японія (45.8500), Італія (45.7850) та США (44.5000).
 • Українки виступили у фіналі 10-ми із 12 учасниць. На момент виходу українських артистичних плавчинь лідерами змагань були Китай, Японія та Іспанія відповідно.
 • Україна виступом у фіналі не змогла підтвердити заявлений рівень складності – судді знизили його до 34.5000 бала. Загалом за фінальну програму українки отримали 256.2415 бала та посіли проміжне третє місце.
 • Після збірної України виступила команда Ізраїлю, яка отримала 247 балів та не змогла випередити українок.
 • Закінчила фінал довільної програми збірна США, одна з команд, що заявила більшу складність свого виступу, ніж Україна. Однак у підсумку американки отримали 218.6605 бала та не змогли перевершити результат українок.

Чемпіонат світу. Артистичне плавання. Довільна програма

 1. Китай – 329.1687 бала
 2. Японія – 317.8085 бала
 3. Україна – 256.2415 бала

Що означає цей результат

 • Це перша медаль України на ЧС-2023 з водних видів спорту в артистичному плаванні.
 • Результат збірної України з артистичного плавання на ЧС-2023 – найгірший за останні вісім років на цьому рівні. Востаннє лише одну медаль українки здобували у 2015-му.
 • У проміжному медальному заліку чемпіонату світу з водних видів спорту Україна з двома медалями ("сріблом" та "бронзою") займає проміжне 11-е місце.

Україна на чемпіонаті світу з водних видів спорту: що відомо

 • Змагання з артистичного плавання у Фукуоці завершаться 22 липня.
 • На турнірі у Японії уже розіграно 26 комплектів нагород, дотепер Україна здобула медалі у чоловічих синхронних стрибках з 10 метрів. Медаль у довільній програмі стала для збірної другою на турнірі та першою саме в артистичному плаванні.
 • Попередній чемпіонат світу у Будапешті став для українських артистичних плавчинь найуспішнішим в історії: "синьо-жовті" здобули сім медалей: дві золотих та п'ять срібних.
На початок