"Ця світла душа була усюди, де потребували люди його допомоги": у Чернігові поховали воїна Олексія Дяговця

"Ця світла душа була усюди, де потребували люди його допомоги": у Чернігові поховали воїна Олексія Дяговця

"Ця світла душа була усюди, де потребували люди його допомоги": у Чернігові поховали воїна Олексія Дяговця
ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

20 липня у Чернігові поховали військового Олексія Дяговця. Він загинув 14 липня під час виконання бойового завдання на Херсонщині. Про це повідомили в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

До Чернігова з боку Києва — колона автомобілів, а неподалік Катерининського храму вишикувались поліцейські та військові. Поміж них багато цивільних. Всі вони прощалися з воїном Олексієм Дяговцем.

Ця колона супроводжувала тіло Олексія Дяговця
Ця колона супроводжувала тіло Олексія Дяговця. ФОТО: Суспільне Чернігів

Один за одним всі ставали на коліна.

Прощання з Олексієм Дяговцем біля Катерининської церкви
Прощання з Олексієм Дяговцем біля Катерининської церкви. ФОТО: Суспільне Чернігів

До Збройних сил України Олексій служив у поліції – спочатку в патрульній. Після служби в Києві 2018 року він став заступником начальника управління в Чернігові. Таким його згадують колишні колеги.

"Він був настільки тактовним, настільки стриманим, настільки виваженим. Завжди з повагою ставився абсолютно до кожного патрульного. Він називав абсолютно кожного колегу по батькові", — розповіла начальниця відділу патрульної поліції області Аліна Чемерис.

Начальниця відділу патрульної поліції Чернігівської області Аліна Чемерис
Аліна Чемерис. ФОТО: Суспільне Чернігів

Через кілька років Олексій очолив управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в області. У липні 2022 року він давав інтерв’ю своїм колегам, згадував початок повномасштабної війни. Розповідав, що вони готувалися до вторгнення росіян з 23 лютого.

"Ми проводили нараду, планували виставлення блокпостів навколо міста Чернігова для фільтрації людей, які їздять, тому що заходила інформація про групи ДРГ, які ще раніше заїхали для збору інформації, передачі окупантам. Тому 23-го майже цілий день ми провели з планування, розрахунків, виставлення блокпостів. Закінчили ми цю роботу о першій годині ночі з 23-го на 24-те і, в принципі, 23-го я залишився ночувати в управлінні, в себе на базі. 24-го, початок п’ятої години ранку, мене розбудив мій заступник і каже: «Почалося»", — такі слова говорив Олексій Дяговець.

Він був одним із тих, хто став на захист Чернігова. Після деблокади міста в інтерв’ю Сергію Ломосі розповідав, як він змінився під час війни.

"Це взагалі цінності. Абсолютно змінилися від того, що цінував раніше і те, що цінуєш зараз. Інший момент – зовсім по-іншому відкриваються люди, яких ти знав і вважав, що ти знаєш їх добре, але війна відкриває всю сутність особистості. Багато хто помінявся в гіршу сторону. А люди, яких ти не знав або думав про них інакше, проявили себе позитивно. І я цим задоволений".
Олексій Дяговець
Олексій Дяговець. ФОТО: скріншот з відео Сергія Ломоси

До служби в поліції Олексій Дяговець викладав фізичне виховання у нинішньому Національному університеті "Чернігівська політехніка".

"Як колега, він завжди був дуже життєрадісний, дуже енергійний. Завжди запалював. Ми активно дружили в соціальних мережах, фейсбуці. Якось дуже складно взагалі думати, говорити про нього в минулому часі, тому що це людина майбутнього. Кожен раз, коли дивився його якісь дописи, пости, це був твердий рух вперед, в майбутнє. Хотілося, щоб саме такі люди були в майбутньому України", — розповів викладач Національного університету "Чернігівська політехніка" Володимир Базилевич.

Викладач Національного університету "Чернігівська політехніка" Володимир Базилевич
Володимир Базилевич. ФОТО: Суспільне Чернігів

2013 року Олексій відкрив Федерацію регбі в Чернігівській області. Займався цим видом спорту професійно.

"Ця світла душа не тільки грала в регбі, ця світла душа була усюди, де потребували люди його допомоги. Він був людиною, яка відгукалася на будь-який виклик, на будь-яку проблему, і він завжди посміхався", — сказав член ради Федерації регбі України Дмитро Самойленко.

Член ради Федерації регбі України Дмитро Самойленко
Дмитро Самойленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Фото з гри у регбі. Олексій Дяговець.
Фото з гри у регбі. Олексій Дяговець. ФОТО: facebook/ChernihivRugby

На початку 2023 року Олексій пішов служити до ЗСУ. За інформацією терцентру комплектування та соціальної підтримки, загинув 14 липня під час виконання бойового завдання на Херсонщині. Йому було 36. У нього залишилася дружина та двоє доньок.

Поховали Олексія на чернігівському кладовищі "Яцево".

Детальніше — дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube

На початок