За допомогу Росії у війні з Україною. США готують санкції проти Киргизстану — WP

За допомогу Росії у війні з Україною. США готують санкції проти Киргизстану — WP

США введуть санкції проти Киргизстану
Фото: Pixabay

Сполучені Штати планують запровадили обмеження проти Киргизстану, щоб змусити Бішкек припинити торгівлю з Росією підсанкційними товарами і електронікою: дронами, оптичними прицілами та деталями до бомб, які держава-терорист використовує у війні проти України. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.

Згідно з публікацією, санкції проти Киргизстану можуть ввести вже цього тижня.

"В адміністрації Байдена стурбовані роллю, яку відіграє Киргизстан. Нині там розміщені численні підприємства, що стали каналом для західних та азійських товарів, які РФ не може легально отримати деінде", — пише газета.

Зазначається, що після місяців безрезультатних візитів американських і європейських дипломатів до Бішкеку Вашингтон готує нові економічні заходи для того, аби змусити Киргизстан припинити торгівлю з Москвою.

"Киргизстан, хоч і невеликий, порівняно з іншими країнами, є яскравим прикладом того, що всі фактори діють одночасно, щоб створити середовище, сприятливе для ухилення від (санкцій — ред.)", — цитує одного із співрозмовників WP.

У матеріалі також наведені торгові документи, які є у відкритому доступі та показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії різко зріс у 2022 році — на 250% порівняно з попереднім роком, до вторгнення в Україну.

При цьому частину товарів, наприклад, оптичні приціли, Киргизстан раніше ніколи не експортував у РФ.

Окрім цього, киргизькі компанії раніше також здійснювали масові закупівлі чутливої електроніки: спеціалізованих напівпровідників і підсилювачів напруги на сотні тисяч доларів — у китайських і південнокорейських компаній. Така ж кількість тих самих типів електроніки була експортована з Киргизстану до Росії за той самий період, про що свідчать документи.

"Російські фірми, які отримували товари, у більшості випадків є відомими постачальниками російської оборонної промисловості", — додає The Washington Post.

У травні 2023 року німецька газета Bild інформувала, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну та запровадження санкцій проти Росії експорт із Німеччини до Киргизстану зріс на 994%.

На початок