Наскільки можливі примусові відключення електрики у спеку — роз'яснення фахівця

Наскільки можливі примусові відключення електрики у спеку — роз'яснення фахівця

Відключення світла
. Ілюстративне фото: УНІАН

Якщо люди у спеку вмикатимуть кондиціонери на повну потужність, це може призвести до примусових обмежень електроспоживання. Про це директор “Центру дослідження енергетики” Олександр Харченко розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”, коментуючи нинішню ситуацію в енергетичному секторі. За його словами, зараз імовірність обмежень дуже значна.

Примусові відключення електроенергії, за словами Харченка, зараз залежать від самих українців.

“Якщо ми будемо обережно використовувати кондиціонери, якщо ми будемо підходити до охолодження, скажімо так, помірно, тобто не намагатися максимально охолоджувати свої домівки, не намагатися зробити 19 градусів, а там помірно охолоджувати до 24-25 градусів, то є шанс, що ми зможемо пройти цей стовідсотково дуже складний період без примусових обмежень”, — сказав експерт.

Якщо людина не буде думати про інших і на максимум вмикатиме електроприлади, то в результаті цю людину так само примусово відключать, додав він. За словами Харченка, у цій ситуації йдеться про те, що “турбуєшся про всіх — турбуєшся про себе”.

Відповідаючи на запитання, наскільки Україна зараз близька до моменту, коли можуть початися відключення, Харченко сказав: “Ми реально дуже близькі і, на жаль, ймовірність обмежень доволі значна”.

При цьому Харченко додав, що для такої ситуації, як взимку, він не бачить жодних підстав. Але в найбільш напружені пікові години, якщо не вистачатиме генерації і імпорту разом узятих, то доведеться на 2 години, на півтори години, на 3 години обмежувати постачання.

“Я ще раз дуже сподіваюсь, і всі енергетики докладають максимум зусиль, там просто рекордними темпами відбуваються ремонти, максимально відновлюється усе, що можна відновити, але ще раз: зараз ситуація більше в руках споживачів, ніж в руках енергетиків. Якщо споживачі будуть обережними, якщо в торгових центрах буде не 22 градуси, а 25, якщо кондиціонер буде на 24-х, а не на 19-ти, от разом ми можемо запобігти примусовим відключенням”, — сказав директор “Центру дослідження енергетики”.

Харченко також відзначив, що висока температура не дуже впливає на інтенсивність проведення ремонтних робіт. За його словами, висока температура, на відміну від холоду і дощу, некомфортна, але не заважає працювати. Ідуть ремонти на атомних енергоблоках, вугільних електростанціях, і на високу температуру зараз ніхто не зважає, бо всі розуміють важливість цієї роботи.

Равніше в "Укренерго" неодноразово закликали українців обмежити використання кондиціонерів та інших потужних електроприладів у пікові години — з 16 до 23.

На початок