Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі "Росія проти України"

Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі "Росія проти України"

Важливо
Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у справі "Росія проти України"
Європейський Суд з прав людини, ілюстративне фото: Getty Images

Європейський суд з прав людини у повному обсязі відмовив у задоволенні позовних вимог Росії у справі “Росія проти України” (№ 36958/21). Відповідне рішення ЄСПЛ оголосив у вівторок, 18 липня.

Ця справа виникла на підставі заяви, поданої проти України урядом Росії 22 липня 2021 року за статтею 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини, нагадує Міністерство юстиції. Ця скарга Росії — єдина міждержавна скарга проти України. Вона була висунута за 10 групами звинувачень.

Росія закидала Україні нібито адміністративні практики “вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови та напади на російські посольства і консульства”. У цій скарзі РФ також спробувала приписати Україні відповідальність за катастрофу авіалайнера MH17, тому що Україна “не закрила повітряний простір”.

Москва також скаржилась на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема, зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити так звані “утиски” у використанні російської мови. Але суд одразу відмовив у цьому.

“Після ретельного дослідження Судом представлених державою-позивачем матеріалів і доказів, а також враховуючи поведінку Росії та відсутність будь-якої співпраці з березня 2022 року, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позову у повному обсязі та вилучив його з реєстру справ”, — йдеться у повідомленні Мін’юсту.

На початок