Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритися

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритися

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритися Суспільне Херсон

Херсонщина знаходиться у зеленій зоні, тому дитячим оздоровчим закладам тут дозволено працювати. З 1 серпня із 18 оздоровчих таборів Скадовська запрацювали 5. Які умови і правила перебування у таборах під час адаптивного карантину та чому не відкрилися усі заклади дізнавалося Суспільне.

Частина таборів у Скадовську закрита. Керівники дитячих оздоровчих закладів говорять, що постанова була прийнята запізно. Що стосується приватних дитячих таборів - через зменшення кількості дітей, яких можна прийняти за зміну – відкриватися – не вигідно.

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритисяСуспільне Херсон

Деякі табори так і не відкрилися

Дитячий табір імені Гагаріна відкрився та вхід на територію стороннім заборонений, в тому числі і родичам дітей, які там відпочивають. Про те, як розпочалася робота у таборі, розповів Суспільному його директор Тарас Муляров.

"Звичайно, карантин накладає певні правила, певні зобов’язання. Працюємо, оздоровлюємо дітей. Можемо приймати 100 дітей, зараз ще не всі доїхали. Вирішується питання. А в минулому - ми 250 оздоровлювали за зміну. В цьому році ми не відпускаємо дітей з батьками, якщо раніше батьки приходили – писали розписку, могли на деякий час під свою відповідальність взяти дітей, то в цьому році це заборонено. Заборонено заходити на територію табору".

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритисяСуспільне Херсон

На територію табору заходити заборонено

Директор оздоровчого табору «Веселка» Артур Агададян розказує , у закладі перебувають 60 дітей з Таврійського реабілітаційного центру. Усі працівники табору перед початком роботи пройшли ПЛР-тестування.

"Працівники, які контактують із дітьми, займаються приготуванням їжі чи мають доступ до корпусів, усі пройшли ПЛР-тести. В постанові зазначено, що для сторонніх осіб вхід заборонено на територію табору. Це потрібно для того, щоб убезпечити дітей від зараження КОВІД. Працюємо вахтовим методом, тобто зміна триває 21 день, працівники заїжджають і перебувають тут протягом 21 дня".

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритисяСуспільне Херсон

Багато таборів перепрофілювалися на заклади сімейного відпочинку

В оздоровчому таборі імені Івана Голубця відпочили 2 зміни херсонських дітей разом з батьками. Вони повертаються додому, на їх місце заїжджають нові відпочивальники – і табір починає повноцінну роботу, - розповідає директорка Ірина Свинаренко.

"Звернувши увагу на те, що заклади дитячого відпочинку якщо і відкриються, то не скоро, ми разом зі своїми власниками – громадою міста Херсона, розглянули питання, щоб використати усі ці можливості. І заклад працював у режимі прийому дітей та батьків, або осіб, яким делеговані їх права. От в такому режимі ми і відпочиваємо, починаючи з 7 липня. Дуже це не просто, бо покладає певні обов’язки на тих осіб, які беруть дітей під свою відповідальність. По-іншому влаштований і штат закладу. У нас немає вихователів, у нас є лише батьки, які приїхали зі своїми дітьми"

Ганна Васильєва у таборі разом з сином та донькою, окрім власних дітей наглядала і за тими, яких їй довірили херсонські батьки.

"Мені було страшнувато сюди їхати, це відповідальність за дітей, яких мені довірили батьки. Але я дуже задоволена, що така нагода випала. Діти мої дуже задоволені цим відпочинком".

Віра Цівчик та Соня Денісова від’їжджають додому, вони спортсменки-гандболістки. У таборі їх команда готувалася до чемпіонату, - говорять дівчата.

" У таборі нам дуже сподобалося. Звичайно, довелося дотримуватися певних обмежень – маски обов’язково вдягати, обробляти антисептиком руки", - розповідає Віра.

"В місцях, де багато людей збираються, наприклад у столовій, там обов’язково в масках", - говорить Віра.

Серед нових правил роботи табору в умовах адаптивного карантину – менша кількість дітей у спальнях, в їдальні розсунули столи, а також зменшили кількість людей, які можуть сидіти за столом .

"Додаткові графіки прибирання: вологого, прибирання з антисептиком, дезінфекція. В кімнатах вологе прибирання 2-3 рази на день, ручки дверей протираютьсяся кожні дві години з застосуванням антисептиків", - розповідає керівниця табору Людмила Шара.

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритисяСуспільне Херсон

В столових теж дотримуються карантинних правил

За новими правилами табори діють у закритому режимі, тобто відпочивальники не залишають їх до кінця зміни. Що стосується працівників перед кожною зміною вони проходитимуть ПЛР- тестування. Зробити це можна в лікарні Скадовська, - говорить директорка дитячого оздоровчого табору імені Івана Голубця Ірина Свинаренко.

"Це питання вирішено. Районним службам було делеговано такі обов’язки, щоб вони тестували працівників закладів, які відкриваються, тестували працівників харчоблоку. Тестують тих, хто має доступ до приміщень, де люди проживають. І тестують керівництво".

Дитячі табори на Херсонщині: як працюють ті, хто ризинкув відкритисяСуспільне Херсон

Про те скільки дитячих оздоровчих таборів запрацювало з 1 серпня розповів Суспільному голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.

"Робота дитячих оздоровчих таборів відновлена. З 1 серпня 9 закладів оздоровлення та відпочинку – 8 позаміських і 1 приміський, почали працювати. Я знаю, що ціла низка дитячих таборів все ж таки прийняли рішення не відкриватися, вони прийняли рішення не відкриватися на один місяць, бо це економічно необґрунтовано."

За словами Юрія Гусєва головне завдання - безпека дітей. Тому посилили медичне обслуговування таборів: супроводження медика, термометрія, дезінфекція і багато іншого.

Олена Протопопова, Ігор Педченко, Аліна Олефір

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди