71 мільйон 700 тисяч гривень ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" заборгувало Нафтогазу

71 мільйон 700 тисяч гривень ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" заборгувало Нафтогазу

71 мільйон 700 тисяч гривень ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" заборгувало Нафтогазу сторінка Facebook прокуратури Тернопільщини

На підставі рішення Господарського суду Миколаївської області "Миколаївоблтеплоенерго" має сплатити борг, а це майже 72 мільйони гривень, у повному обсязі, проте Державна Виконавча служба України наклала арешт на рахунки обласного комунального підприємства.

Чи вплине ця ситуація на опалювальний сезон, кореспонденти Суспільного запитали у директора "Миколаївоблтеплоенерго" Миколи Логвінова:

"Підприємство технічно готуватиметься згідно з графіком. У нас можуть виникнути питання зі сплатою податків, зборів і заробітної платні. Загальна сума боргу була 41 мільйон за рішенням суду. Ми сплатили, здається, більше 30-ти мільйонів, залишалось заплатити дев’ять з половиною мільйонів. Щодня ми цей борг сплачуємо".

За рішенням суду підприємству нарахували штрафні санкції. Вони склали більше 30-ти мільйонів гривень.

"Те, що вони заплатили поточні платежі, не говорить про те, що вони заплатили борги за попередній період. Є досудове врегулювання справи і судове врегулювання справи. Досудове – звичайно, підприємство мало всі можливості сплатити і виконати свої зобов’язання за договором. Відповідно – воно не виконало, і компанія була змушена звернутися до суду для того, щоб отримати гроші, які належать за законом і за договором", – розповів заступник начальника департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.

На думку адвоката Олени Смоляк, рішення суду щодо примусового стягнення боргу можна відстрочити. Якщо суд Першої інстанції надасть відстрочку чи розстрочку його виконання, то "Миколаївоблтеплоенерго" може уникнути арешту його рахунків за невиконання рішення суду Першої інстанції, тому що зараз вже йде примусове стягнення.

"Якщо Миколаївський господарський суд прийме рішення, в якому розстрочить виконання свого ж рішення перед боржником, у "Нафтогаз України" буде підстава у подальшому подати ще один позов – про стягнення трьох відсотків річних і інфляції, за несвоєчасне виконання боржником своїх грошових зобов’язань, тому що своєчасним виконанням грошового зобов’язання є кілька днів після того, як рішення суду набрало остаточної силу", – каже адвокат Олена Смоляк.

Автор – Володимир Степанов.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди