"Не буду їздити дивитись". Синєгубов відповів на лист освітян Харкова про шкільні укриття

"Не буду їздити дивитись". Синєгубов відповів на лист освітян Харкова про шкільні укриття

"Не буду їздити дивитись". Синєгубов відповів на лист освітян Харкова про шкільні укриття
Олег Синєгубов. 17 липня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Керівник ОВА Олег Синєгубов відповів на відкритий лист освітян Харкова, які попросили "не принижувати результати роботи педагогів" та запросили відвідати міські шкільні укриття, після його слів, що в жодній зі шкіл Харкова немає захисних споруд, які б відповідали нормам.

Лист освітяни розмістили на порталі "Освіта Харкова", який є офіційним сайтом міського департаменту освіти, 13 липня. Речниця міської ради Ольга Мірошниченко зазначала, що лист підписали директори та вчителі шкіл Харкова.

"У закладах загальної середньої освіти готують безпечні укриття для дітей. Результати нашої роботи високо оцінили представники ЮНІСЕФ та інших іноземних організацій, які бачили, що ми провели колосальну роботу з розчищення завалів, та оцінили, скільки праці вкладено у відновлення навчальних закладів. Шановна обласна владо, не принижуйте результати роботи педагогів. Відвідайте укриття у наших школах, прокоментуйте побачене, а не займайтеся недоречним популізмом", — сказано у листі.

Відкритий лист Олегу Синєгубову від освітян Харкова
Відкритий лист Олегу Синєгубову від освітян. Фото: kharkivosvita.net.ua

Суспільне Харків запитало Олега Синєгубова, чи прийме він запрошення від освітян відвідати шкільні укриття Харкова.

"Не буду їздити дивитись. Це відповідальність місцевої влади забезпечити наявність цих укриттів. В рішенні Ради оборони чітко зазначено, які самі захисні споруди дозволять відкритись або проводити заняття офлайн. Все. На пресконференції всі відповіді були надані, тут немає чого коментувати. Найпростіші укриття не підходять", — відповів Синєгубов.

Також керівник ОВА зазначив, що після ракетних ударів по Харкову 16 липня Рада оборони не переглядатиме своє рішення щодо формату освіти.

"Рішення не переглядатиметься, бо воно ухвалене таким чином, щоб надати можливість навчальному закладу та засновнику приймати самостійні рішення, враховуючи військову обстановку і наявність захисних споруд у закладі. Якщо ці умови є, заклад може приймати рішення навіть щодо комбінованого навчання. Наприклад, можливо, частину занять будуть проводити онлайн, а частину — будуть проводити зустрічі саме у відповідних захисних спорудах. Передбачається, що заняття з дітьми проводитимуться саме в захисних спорудах, однак це відповідальність навчального закладу та засновника, як організувати цей процес", — відповів Олег Синєгубов.

Директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко 13 липня зазначала, що у 117 шкіл Харкова мають акти про включення до переліку найпростіших укриттів після перевірок, які тривали протягом лютого-травня 2023 року.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок