Пологовий будинок в Черкасах отримав нове обладнання на 50 мільйонів гривень

Пологовий будинок в Черкасах отримав нове обладнання на 50 мільйонів гривень

Пологовий будинок в Черкасах отримав нове обладнання на 50 мільйонів гривень
Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Черкаський пологовий будинок "Центр матері та дитини" отримав нове обладнання. Воно допоможе краще лікувати гінекологічні захворювання та допоможе жінкам під час складного перебігу вагітності, розповів директор центру Дмитро Вітренко.

Ренат та Ема через монітор намагаються розгледіти свою майбутню сестричку. Дізнатися стать дитини та все про її здоров’я черкащанці Ірині Гончаренко допоміг апарат ультразвукової діагностики.

"Коли приходиш до лікаря на обстеження, хочеться, щоб тобі сказали повністю про все, передивилися всі органи дитини, побачити дитинку – це важливо", – пояснила пані Ірина.

Таких апаратів "Центр матері та дитини" цьогоріч отримав два, розповіла лікарка ультразвукової діагностики Марія Опара:

"Вони дозволяють нам робити УЗД вагітним у скринінгові терміни вагітності, які дуже важливі для того, щоб визначити вади розвитку плоду. У нас сьогодні була пацієнтка – 12 тижнів вагітності. Чудово видно структуру самої дитинки".

Пологовий будинок в Черкасах отримав нове обладнання
Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Пологовий будинок в Черкасах отримав нове обладнання
Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Найбільш емоційно майбутні мами реагують на 3D зображення дитини:

"Ви знаєте, плачуть! Це такі сльози радості, в цьому і складається суть нашої роботи, що ми також отримаємо позитивні емоції з нашими вагітними", – додала пані Марія.

Придбали також нове обладнання для гінекологічного відділення, розповів директор центру Дмитро Вітренко. Саме тут лікують жіночі хвороби та допомагають під час складного перебігу вагітності.

"Поновили ендоскопічне обладнання, яке дає змогу робити малотравматичні операції. Це лапароскопічні, гістероскопічні втручання, які сьогодні актуальні для наших пацієнтів", – пояснив Дмитро Вітренко.

Пологовий будинок в Черкасах отримав нове обладнання
Суспільне Черкаси / Тетяна Рева

Закупили шафи для інструментів та медикаментів з нержавіючої сталі. Тож працювати стало набагато швидше та зручніше, пояснила медсестра Світлана Живолуп:

"Ми приносимо більше користі і нам легше працювати і для пацієнтів це набагато краще".

Також два стерилізатори для інструментів, додав директор центру:

"Нові прилади дозволяють більш якісно проводити стерилізацію. Раніше ми використовували хімічну стерилізацію. Але воно, на жаль, викликає дуже швидко корозію і виводить з роботи деяке обладнання".

Придбали нові операційні крісла та каталки, додав завідувач гінекологічного відділення Петро Троценко:

"Крісло має таку функцію опускатися і підніматися. Особливо це зручно для жінок літнього віку, коли вони не можуть високо піднятися на крісло. Кожного дня до нас поступає 10 пацієнток, то за місяць це більше ніж 300 пацієнток".

Пані Людмила готується до операції:

"Я надіюся, що пройде операція на новому обладнанні успішно", –поділилася.

Придбали й апарати штучної вентиляції легень новонародженим. На таке підсилення пологового цьогоріч спрямували 50 мільйонів гривень. Це кошти Черкаської міської ради, розповів Дмитро Вітренко. Обладнання потрібне - за час повномасштабної війни породіль тут стало більше. Додалися переселенки – нині їх 25 відсотків.

"Щороку надаємо допомогу у пологах біля 1 300-1 400 породіль. Стоїть на обліку, в середньому, 1 200 вагітних в жіночій консультації. Також надається допомога гінекологічним пацієнтам в тому числі і стаціонарна допомога в кількості понад дві тисячі пацієнтів".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок