Ситуація була дуже близька до критичної: Кличко про евакуацію Києва під час блекауту

Ситуація була дуже близька до критичної: Кличко про евакуацію Києва під час блекауту

Ексклюзивно
Ситуація була дуже близька до критичної: Кличко про евакуацію Києва під час блекауту
Фото: Віталій Кличко / Telegam

Після блекауту, який був після обстрілу енергетичної інфраструктури України військами РФ восени 2022 року, міста влада Києва готувалася до евакуації населення. Про це в інтерв'ю Суспільному розповів міський голова столиці Віталій Кличко.

На питання ведучої Суспільного про можливість евакуації населення Києва очільник міста сказав, що влада була дуже близька до цього.

"Я можу сказати, що ситуація була дуже близька до критичної. В місті Києві був блекаут. Він прийшовся на нічну частину часу, і нам погода дуже допомогла, тому що був плюс. Якби мінусова температура була, ми повинні були б зливати воду з системи опалення, відновити це можливо було б тільки наступної весни, коли тепло б стало", — сказав Кличко, додавши, що система працювала на межі своєї спроможності.

Він зазначив, що теоретично, сценарій з блекаутом може повторитися і "можемо опинитись на межі потреби в якійсь частковій евакуації".

"І ми повинні, ми повинні бути готові до різних сценаріїв і знати, що ми робимо в тому чи іншому сценарії. Але ми робимо все для того, щоб такі сценарії не були реалізовані" ,— сказав Кличко.

Як пережив Київ блекаут 2022 року

Після російської атаки на енергетичну інфраструктуру України, в країні ввели масові вимкнення світла, зокрема, й у столиці. Фахівці ДТЕК ввели графіки погодинних вимкнень. Попри графіки, кияни жалілися, що не мали світла понад добу. Паралельно з цим були й проблеми з водопостачанням.

Для того, аби допомогти пережити блекаут, в столиці розгорнули понад 700 пунктів обігріву — "Пункти незламності". Вони обладнані генераторами, інтернетом та їжею.

Нині масових вимкнень немає, проте трапляються аварійні та ремонтні, оскільки постраждали електромережі та техніка, яку енергетики замінюють.

На початок