Воллес заявив, що його слова про недостатню вдячність України за підтримку "спотворили"

Воллес заявив, що його слова про недостатню вдячність України за підтримку "спотворили"

Воллес прокоментував свої слова про "недостатню вдячність" України за допомогу
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час пресконференції, 9 лютого 2023 рік. Фото: AP

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес прокоментував свої слова про "недостатню вдячність" України за допомогу.

Про це глава оборонного відомства Великої Британії написав у Facebook.

"Мої коментарі про те, як найкраще підтримати Україну, викликали великий інтерес, а також деяке спотворення інформації. Як людина, яка була в авангарді активізації підтримки України, я обговорював проблеми, які можуть виникнути, коли ми працюємо над досягненням спільної мети: допомогти Україні здобути те, що їй потрібно, щоб здобути перемогу над цим незаконним вторгненням", — йдеться у дописі Бена Воллеса.

За словами міністра, він мав на увазі необхідність для України іноді визнавати, що у багатьох країнах та деяких парламентах немає такої сильної підтримки, як у Великій Британії.

"Це був коментар не про уряди, а більше про громадян і депутатів міжнародної спільноти. Нам пощастило, що населення Великобританії та всі партії в нашому парламенті підтримують наші зусилля з озброєння України. Наші рейтинги підтримки України одні з найвищих у Європі — понад 70%. У коментраі я намагався відобразити те, що важливо пам'ятати не про те, щоб розмовляти із самим собою, а про те, щоб докласти зусиль, щоб достукатися до інших громадян, яких все ще потрібно переконати", — пояснив Воллес і додав, що відносини Великої Британії та України є "партнерськими".

Воллес підкреслив, що буде продовжувати підтримувати Україну.

"Я особисто продовжуватиму підтримувати Україну доти, поки це буде потрібно, але національні парламенти часто мають конкурентні потреби, і Україна та Британія повинні продовжувати заохочувати цю сильну підтримку, використовуючи факти та дружбу", — резюмував очільник мініоборони Великої Британії.

12 липня Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес на полях саміту НАТО заявив, що Україні варто було б більше дякувати Заходу за вже надану зброю, коментуючи критику президента Володимира Зеленського через відсутність запрошення та чітких термінів вступу до НАТО. На пресконференції після саміту Володимир Зеленський прокоментував слова британського міністра оборони щодо більшої вдячності українців.

"Чесно кажучи я не зовсім розумію запитання. Мені здається ми завжди були дуже вдячні Сполученому королівству, завжди вдячні премʼєр-міністрам і міністру оборони, пану Воллесу, тому що дійсно люди в Британії завжди підтримували українців. Ми за це дуже вдячні. Я не знаю, що він має на увазі, як ще нам треба подякувати. Тоді хай він напише мені й скаже, як ми маємо дякувати людям, щоб ми повністю були вдячні. А ще можемо зранку прокидатися і дякувати міністру особисто", — зазначив президент.

На початок