На Хмельниччині троє школярів організували благодійну торгівлю, аби допомогти ЗСУ

На Хмельниччині троє школярів організували благодійну торгівлю, аби допомогти ЗСУ

На Хмельниччині троє школярів організували благодійну торгівлю, аби допомогти ЗСУ
Красилівські школярі Назар Іванюк, Назар Ященко та Андрій Шиманський під час благодійної торгівлі "заваблюють" покупців грою на саксофоні. Фото: Суспільне Хмельницький.

Троє школярів з Красилова — Назар Ященко, Назар Іванюк та Андрій Шиманський — вже три тижні організовують в себе під будинком у Красилові благодійну торгівлю. Зароблені кошти хлопці спрямовують на потреби Збройних сил України.

"Добрий день, а що у вас по чому? – У нас ось брелки є за 20 гривень, мило за 50, прапорці за 10. – Можна мені мило? – Беріть". Так торгують троє школярів з Красилова — Назар Ященко, Назар Іванюк та Андрій Шиманський. На імпровізованому прилавку в хлопців, здебільшого, вироби ручної роботи, з виготовленням яких, за словами одного із Назарів, допомагає його родина.

На Хмельниччині троє школярів організували благодійну торгівлю, аби допомогти ЗСУ
Такі брелки, які продають юні красилівські волонтери, робить власними руками бабуся одного із хлопців. Фото: Суспільне Хмельницький.

З благодійною торгівлею юні волонтери щодня після п’ятої вечора виходять на вулицю у себе під будинком. Вторговані гроші передають на потреби ЗСУ. Кажуть, це їхній вклад у перемогу України.

"Продаємо брелки, прапорці, мило та свої старі іграшки. Брелки, прапорці й мило робить моя бабуся", — каже продавець Назар Ященко.

Другий Назар та Андрій – музиканти, тож увагу перехожих до свого прилавка привертають грою на саксофоні. Музика, кажуть, допомагає зібрати більше коштів.

"Раніше ми продавали без саксофона, то назбирали 850 гривень за два дні. А коли я дістав саксофон, то за день ми назбирали тисячу з чимось гривень", — говорить Назар Іванюк.

На Хмельниччині троє школярів організували благодійну торгівлю, аби допомогти ЗСУ
За кілька днів школярам з Красилова вдалося зібрати майже 5 тисяч гривень на допомогу ЗСУ. Фото: Суспільне Хмельницький.

Андрій Шиманський зі своїм другом погоджується та каже — перехожі, буває, самі замовляють композиції.

"Найпопулярніші — гімн України і "Червона калина". Десь п’ять тисяч назбирали вже за ці всі дні, може й більше", — хвалиться хлопець.

Мама одного з хлопців, Богдана Ященко, розповідає —якось її син запитав, як він та його друзі можуть взяти приклад із дорослих, що допомагають армії, та долучитися на канікулах до благодійності. Вона й порадила організувати благодійну торгівлю.

"Вони спробували один раз – їм це вдалося. Тож натхнення і бажання в них щоразу зростає", — каже жінка.

З її слів, діти щодня читають новини про війну та кожну з них пропускають крізь себе.

"У мене Назар, приходячи до мене на роботу, малює малюнки. Один раз подивились ми з колегами – там був воїн, якого розстріляли за те, що він сказав "Слава Україні". Він малює такі малюнки. Простою ручкою малює. І коли підірвали ГЕС, теж такі малюнки у нього є. І я розумію, що в мене дитина за це все переживає", — каже Богдана Ященко.

Кошти, зароблені під час благодійної торгівлі, хлопці приносять до Красилівської міської ради.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок