Суд зобов`язав звільнити УПЦ (МП) Хрестовоздвиженську церкву на Хмельниччині

Суд зобов`язав звільнити УПЦ (МП) Хрестовоздвиженську церкву на Хмельниччині

Суд зобов`язав звільнити УПЦ (МП) Хрестовоздвиженську церкву на Хмельниччині
Приміщення Хрестовоздвиженської церкви, 29 березня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

УПЦ (МП) рішенням суду зобов’язали звільнити приміщення Хрестовоздвиженської церкви, що належить Національному історико-архітектурному заповіднику "Кам’янець". Про це йдеться в повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зокрема, рішенням Господарського Суду від 13 липня 2023 року, де позивачем виступив заповідник, позов задовольнили на його користь. Тепер релігійна організація "Хрестовоздвиженська церква", яка належить до УПЦ (МП) мусить звільнити храм та передати його заповіднику. Договір оренди Хрестовоздвиженської церкви на безоплатне користування в УПЦ завершився в жовтні 2022 року, розповів Суспільному директор НІАЗ "Кам’янець" Василь Фенцур. За його словами, відповідно до змін в законодавстві, за користування приміщенням, що належить державі, релігійна громада зобов’язана буде платити. Проте, перед тим приміщення потрібно було звільнити, аби комісія заповідника могла провести інвентаризацію. Релігійна громада на той період приміщення покинути не погодилась, тому, розповів Василь Фенцур, подали до суду позов на примусове звільнення храму. Сама Хрестовоздвиженська церква є пам’яткою архітектури, що датується другою половиною XVIII століття, розташована в мікрорайоні Карвасари під стінами Кам’янець-Подільської фортеці.

Що відомо

  • Здавати в користування за орендну плату пам’ятки національного значення – Свято-Миколаївську та Хрестовоздвиженську церкви, що в Кам’янці-Подільському збирається Національний історико-архітектурний заповідник "Кам’янець". З 1991 року храми перебували в безоплатному користуванні громад Української православної церкви Московського патріархату, але у 2019 році зміни законодавства передбачають плату за оренду приміщення, що належить державі. Згідно з процедурою, зараз релігійні громади мають звільнити приміщення. Але настоятелі храмів поки покидати церкви не погоджуються.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок