У Хмельницькому в дитячій лікарні відкрили кімнату психологічної реабілітації

У Хмельницькому в дитячій лікарні відкрили кімнату психологічної реабілітації

У Хмельницькому в дитячій лікарні відкрили кімнату психологічної реабілітації
Фото: Суспільне

Кімната психологічної підтримки запрацювала у Хмельницькій обласній дитячій лікарні. До роботи з пацієнтами у ній залучили психологинь-волонтерок.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла її директорка Хмельницької обласної дитячої лікарні Лілія Брухнова.

У психологічній кімнаті працюють з хворими, котрі лікуються у стаціонарі. Саме до цієї кімнати з трирічним сином вперше прийшла Олександра Врищ.

«Ми прийшли сюди погратися, поспілкуватУ Хмельницькому в дитячій лікарні відкрили кімнату психологічної реабілітаціїися з іншими дітками. Сину тут подобається. В палаті постійно перебувати для дитини морально важко. А тут трохи змінюємо обстановку. Вважаю, заняття з психологом для дитини корисні», - каже Олександра.

В палаті постійно перебувати для дитини морально важко, - каже мама пацієнта. Фото: Суспільне Поділля
В палаті постійно перебувати для дитини морально важко, - каже мама пацієнта. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Донька Альони Гаврилової періодично лікується в лікарні уже п’ять років. Жінка каже - відкриття кімнати психологічної підтримки у медзакладі було просто необхідне.

«Ми до психологів окремо ходили, до приватних, але це дуже дорого. А тут з донькою безкоштовно займаються, і ми дуже задоволені», - додає Альона Гаврилова.

Психологиня Людмила Фролова каже, оскільки пацієнти знаходяться в певному закритому колективі тривалий час, поки перебувають на лікуванні, взаємодія з іншими дітьми допоможе їм почуватися краще. Додає – намагаються підібрати вправи таким чином, щоб задовольнити потреби усіх дітей.

Подібна щоденна психологічна реабілітація - відпочинок для малечі, яка перебуває на лікуванні у медзакладі, розповідає його директорка Лілія Брухнова.

Кімната психологічної підтримки запрацювала у Хмельницькій обласній дитячій лікарні. Фото: Суспільне Поділля
Кімната психологічної підтримки запрацювала у Хмельницькій обласній дитячій лікарні. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

«Важливо, щоб діти, які перебувають у стінах нашого закладу, мали для себе комфортний мікроклімат. Також матусі, які перебувають з дітьми, почувалися зручно. Скажу чесно, деколи батьки почуваються у лікарнях значно гірше, аніж дітки. Бо вони тут знаходяться в певній стресовій ситуації - діти хворі й за них мами хвилюються, плюс вони далеко від свого дому, від звичних побутових умов та комфорту… Й усе це накладає свій відбиток. А будь-яка стресова ситуація у мами, це стрес і для дитини. Тому психологічна допомога потрібна і дітям, і батькам. Для нас було важливо створити таке місце у закладі, де б і діти, і батьки могли зняти психологічну напругу», - каже Лілія Брухнова.

За її словами, облаштували кімнату за гроші благодійників. У ній працюватимуть також лікар-психолог і психотерапевт.

Читайте також

Вибір редакції

На початок