У школах та дитсадках Чернівців з вересня буде роздільний збір сміття. Як впроваджуватимуть

У школах та дитсадках Чернівців з вересня буде роздільний збір сміття. Як впроваджуватимуть

У школах та дитсадках Чернівців з вересня буде роздільний збір сміття. Як впроваджуватимуть
Суспільне Чернівці

У дитсадках та школах Чернівців з вересня сортуватимуть сміття. Там встановлять чотири типи контейнерів: для вторинної сировини, пет-пляшок, органічних відходів та паперу. Також облаштують окремі урни у приміщеннях.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця міського управління освіти Ірина Ткачук.

За її словами, баки для сміття на території закладів мають встановити підприємства, які вивозять побутові відходи у Чернівцях. Це кампанії "Макс клін сіті" та "Укрвторресурси-Буковина". Раніше у коментарі Суспільному директор "Укрвторресурси Буковина" Валентин Шевчук повідомив, що готовий розміщувати контейнери.

Також для роздільного збору сміття мають встановити урни у приміщеннях дитсадків та шкіл. Скільки потрібно закупити урн, наразі невідомо. Гроші на закупівлю урн виділятимуть з інших видатків бюджетів закладів освіти.

"У нас є різні школи за кількістю дітей та величиною, тому зараз ми не можемо сказати, скільки потрібно урн. Є умовно заклади на 80 дітей, а є на 1600. Очевидно, що потреби будуть різні, але маємо забезпечити урни хоча б на поверсі", – каже Ткачук.

Нові контейнери та лекції про екологію

Для дітей молодшого віку проводитимуть майстер-класи та в ігровій формі навчатимуть, як сортувати сміття. Для старшокласників організують уроки екології.

"Наше завдання – показати приклад та навчити. Зазвичай діти легко підхоплюють такі екологічні ініціативи, тому будуть дотримуватися правил сортування. Ми вже мали таку практику й пілотні школи, де сортувати сміття. Діти приходитимуть додому й вимагатимуть від батьків сортувати сміття вже вдома. Їх легше навчити, ніж дорослих", – каже Ткачук.

Які контейнери встановлять

Рішення про роздільний збір сміття ухвалили на засіданні виконкому 11 липня. За проєктом рішення, з вересня сміття у школах та садках збиратимуть за технологією у чотири контейнери:

  • контейнер з написом "Вторинна сировина". Туди треба викидати скло, метал, пластик та папір;
  • "Органічні відходи" для збору решти змішаних відходів;
  • сітчастий контейнер з написом "Полімери" для збору пет-пляшок;
  • контейнер з написом "Папір" для збору зошитів, білого паперу А4, чистого та використаного паперу для нотаток та малювання, альбомів, конвертів, листівок, картону, картонних ящиків.

Раніше Суспільне розповідало у відео, як сортують сміття у Чернівцях:

Що відомо про сортування сміття у Чернівцях

  • У Чернівцях з 1 серпня 2022 року запровадили роздільний збір сміття. На частині вулиць міста розмістили контейнери з надписом "вторинна сировина". Туди треба викидати скло, метал, пластик та папір. Для решти — є смітник з наліпкою "органічні відходи".
  • У лютому схему роздільного збору сміття змінили – на майданчиках, де є щонайменше чотири контейнери, додатково встановили окремий контейнер для збору пет-пляшок.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок