Гаджети, меблі та сантехніку придбали для дітей центру "Ковчег миру" на Закарпатті

Гаджети, меблі та сантехніку придбали для дітей центру "Ковчег миру" на Закарпатті

Гаджети, меблі та сантехніку придбали для дітей центру "Ковчег миру" на Закарпатті
Фото: Суспільне Ужгород

20 планшетів для дітей центру "Ковчег миру" купили волонтери громадської організації "Проліска". Також придбали швейну машинку та меблі. Про це Суспільному розповів регіональний координатор організації "Проліска" Євгеній Таблер. За його словами, витратили на це близько 300 тисяч гривень. Дитячий центр "Ковчег миру" заснувало подружжя Оксани та Володимира Завадських у Маріуполі. Через повномасштабне вторгнення вони переїхали на Закарпаття. Зараз разом з дітьми живуть у селищі Середнє Ужгородського району.

"Я вперше в житті тримаю планшет в руках. Він набагато потужніший, ніж мій телефон. Зараз, коли в нас буде вільний час, то я буду планшет використовувати для ігор, іноді буду дивитися відео, а коли розпочнеться навчання в школі, то я буду його використовувати для уроків", — розповів вихованець Роман Соколов.

Прокуратура
Фото: Суспільне Ужгород

Для цього дитячого центру волонтери купили меблі та швейну машинку. Вихованка Поліна Давиденко мріє стати дизайнеркою. Дівчина вчиться шити та малює ескізи. "Це почалося з дитинства. Мені мама купувала такі різні зошити, де можна було вирізати. Я також з журналів різне вирізала, щось клеїла, різала. Так у мене це почалося. Я малюю одежу. А ми починали з шиття прапорів для табору", — каже переселенка.

Прокуратура
Фото: Суспільне Ужгород

"Я сама шию і діти хочуть навчитися. Ми завжди шили на новий рік різні сукні, щось для ангела. На цій машинці є багато програм, можна пробувати вишивати, можна робити різні узори, можна шити різний одяг і щось цікаве дітям. Мені дуже подобається, бо вона багатофункціональна. - У вас до цього була машинка? - Була, мені подарував мій чоловік на день народження дуже давно, але вона залишилася в Маріуполі і там її вивезли з нашого будинку, а також всі матеріали, меблі, вивезли наші вороги", — розповіла співзасновниця центру Оксана Завадська.

Прокуратура
Фото: Суспільне Ужгоро

Регіональний координатор громадської організації "Проліска" Євгеній Таблер пояснює, чому купили планшети та меблі для дитячого центру "Ковчег миру". "До нас звернулися засновники центру «Ковчег миру» за допомогою, а в нашому проєкті передбачена допомога в закупівлі комп'ютерної техніки для того, щоб діти могли навчатися та отримувати інформацію. Ми закупили планшети, оргтехніку, а також меблі — це столи, крісла для діток, а також ми обладнали пральні кімнати в цьому закладі та поставили душові кабіни, купили і швейну машинку. На це ми витратили приблизно 300 тисяч гривень", — ділиться чоловік.

У дитячому центрі "Ковчег миру" наразі є 21 дитина. У селищі Середнє живуть з вересня 2022 року. Розповів співзасновник центру Володимир Завадський. "У нас різна категорія людей. Це діти, які тут перебувають з батьками, а також є діти, в котрих батьки загинули під час повномасштабної війни і ми є їхніми опікунами. Є діти, батьки яких не змогли переїхати сюди, коли ми вивозили дітей через повномасштабну війну, то також ми оформили опікунство. У нас є Галина з двома сестричками, дівчині 18 років і вона є опікункою своїх сестричок, їхня мама не могла виїхати через хворобу. Тут діти ходять в школу, вони мають все необхідне для розвитку", — розповів співзасновник центру.

За словами Володимира Завадського, їхній центр "Ковчег миру" заснували в Маріуполі. Через повномасштабне вторгнення переїхали на Закарпаття. "Ковчег миру" був заснований у Маріуполі у 2021 році, коли ми розгорнули таку діяльність на сході України. Ми проводили заняття з дітьми. Дружина Оксана проводила різні майстер-класи, післяурочні заняття з дітьми. Певна кількість дітей у нас там жили в Маріуполі. Тоді в нас виникла потреба створити громадську організацію. Так виник "Ковчег миру". Ми зібрали дітей, котрі найбільше потребували підтримки, допомагали батькам. Спільними зусиллями з батьками ми намагалися підтримати дітей. Котрі опинилися в зоні конфлікту, тобто в зоні війни", — каже Володимир.

У селищі Середні в центрі "Ковчег миру" живуть діти з Маріуполя та сіл, що розташовані поруч міста, а також є сім'я з Сєвєродонецька та сім'я з Миколаєва.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок