В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких. Що відомо

В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких. Що відомо

Архітектурний конкурс у палаці Потоцьких у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 12 липня стартував міжнародний архітектурний конкурс концептуальних ідей щодо переосмислення території історичного середовища комплексу колишнього палацу Потоцьких та створення інтерактивного багатофункціонального об'єднавчого простору. Про це на пресконференції повідомив директор комунального підприємства "Простір інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Віртуальний музей, аудіобібліотека, літературний і театральний простори, археологічний резерват, кав'ярня та додаткові входи й виходи — так хочуть переосмислити історичне середовище палацу Потоцьких, каже Володимир Гайдар. Для цього оголосили архітектурний конкурс.

Директор палацу Потоцьких Володимир Гайдар розповідає про конкурс
Володимир Гайдар: "Ми оголосили конкурс міжнародним, щоб бачити не тільки франківських чи українських архітекторів, а й архітекторів з усього світу". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Суть конкурсу полягає в тому, що історичні будівлі та споруди залишаються "непорушними", тому що, згідно з нашою концепцією, вони в нас передбачені під реставрацію з пристосуванням під певні комплекси, функції. А от території, які їх поєднують, ми пропонуємо об'єднати сучасним архітектурно-ландшафтним способом", — говорить Володимир Гайдар.

В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Загальна площа комплексу — 1,4 га. Четверта частина цієї території із парковою зоною й стане майданчиком для реалізації майбутніх конкурсних проєктів, каже завідувачка науково-дослідницького відділу комплексу Лариса Поліщук.

"Спосіб втручання в нашу територію — це є ревіталізаціяРевіталізація — відновлення занедбаних переважно старих промислових споруд та просторів, індустріальних районів у містах, але не в плані відродження виробництва, а здебільшого шляхом їхньої реорганізації на технологічні хаби, культурні та туристичні об'єкти. Тобто збереження цієї пам'яткової структури й наділення її абсолютно сучасними формами використання", — говорить Лариса Поліщук.

В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких
Лариса Поліщук: "Мета — збереження цієї пам'яткової структури й наділення її абсолютно сучасними формами". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Володимира Гайдара, взяти участь у конкурсі можуть архітектори, дизайнери та студенти. Пропозиції вони надсилатимуть як індивідуально, так і командно. Кращі ідеї преміюватимуть.

Так виглядає територія палацу Потоцьких зверху
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми будемо залучати меценатів. Це не є надто великі суми. Перше місце — 70, друге — 50 і третє — 30 тис. грн. І ще три місця заохочувальних чи як особливі відзнаки — по 10 тис. грн. Мета конкурсу — не робочий проєкт для реалізації, а збір бази пропозицій, ідей. Ми оголосили конкурс міжнародним, щоб бачити не тільки франківських чи українських архітекторів, а й архітекторів з усього світу", — розповідає Володимир Гайдар.

Франківка Ольга Тодорчук зі своїм 8-річним онуком Павликом приходить на екскурсії до палацу Потоцьких, аби дізнатися історію міста й побачити сучасні артоб'єкти. Жінка каже: таку архітектурну пам'ятку важливо зберегти.

В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких
Ольга Тодорчук: "Хочеться, щоб палац Потоцьких залишився, і щоб майбутньому поколінню можна було показати". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Дуже хотілося б, щоб це відновилося, бо не багато вже таких пам'яток в місті залишилося, щоб можна було дітям розповідати. Я пам'ятаю, що це — госпіталь. Ми навіть ходили сюди до військових в дитинстві. Але хочеться, щоб це залишилося, і щоб майбутньому поколінню можна було показати", — говорить Ольга Тодорчук.

Володимир Гайдар каже: реєстрація учасників конкурсу триватиме до кінця вересня 2023 року. Його результати й виставку робіт планують презентувати 12 лютого 2024 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок