У Полтаві дитячу стоматологічну поліклініку приєднують до лікарні: чи вплине на персонал і пацієнтів

У Полтаві дитячу стоматологічну поліклініку приєднують до лікарні: чи вплине на персонал і пацієнтів

У Полтаві міську стоматполіклініку об'єднують із дитячою лікарнею
Суспільне Полтава

У Полтаві міську дитячу стоматологічну поліклініку приєднають до дитячої лікарні, розповіла Суспільному розповіла заступниця директора міського департаменту охорони здоров’я Лариса Ухналь. Реорганізація необхідна через зміни у фінансуванні. Це роблять, аби заклад і надалі отримував гроші від Національної служби здоров’я України.

14-річний Артем Кушнір із мамою приїхав на прийом до дитячої стоматологічної поліклініки у Полтаві.

"У мене були проблеми із передніми зубами, і лікарі в Карлівці не могли прийняти такі зуби (на лікування – ред.). Пломбу треба було ставити. Було не боляче, бо потихеньку робили, тому не так боліло", - розповідає пацієнт дитячої стоматологічної поліклініки Полтави Артем Кушнір.

У Полтаві дитячу стоматполіклініку приєднують до лікарні
Артем Кушнір приїхав із Карлівки лікувати зуби до дитячої стоматологічної поліклініки. Суспільне Полтава

"Ми надаємо спектр необхідних стоматологічних послуг. Це насамперед огляд, лікування, своєчасне виявлення карієсу, пломбування. За необхідності ми направляємо наших пацієнтів до суміжних спеціалістів, таких як хірурги-стоматологи, ортодонти", - говорить стоматологиня дитячої стоматологічної поліклініки Полтави Світлана Шкуренко.

Цю дитячу стоматологічну поліклініку у Полтаві мають приєднати до міської дитячої лікарні. Реорганізація відбувається через зміни щодо фінансування закладів охорони здоров’я, згідно із державною програмою медичних гарантій. Про це Суспільному розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Лариса Ухналь. За її словами, на пацієнтів на лікарів приєднання не вплине.

Як вплине на умови обслуговування об'єднання дитячої поліклініки з лікарнею у Полтаві
Фасад дитячої стоматологічної поліклініки у Полтаві. Суспільне Полтава

"Заклади, які надають виключно монопрофільну допомогу, а це саме стоматологічна дитяча допомога, з 1 квітня не отримують фінансування Національної служби з держави. Тому з другого кварталу наша стоматологічна дитяча поліклініка фінансується виключно з місцевого бюджету. Для того, щоб відновити контрактування з Національною службою здоров’я України, для того, щоб цей заклад мав фінансування з держави, він має бути в структурі багатопрофільної лікарні", - каже заступниця директора міського департаменту охорони здоров’я Лариса Ухналь.

Послуга буде і надалі надаватися в цьому закладі, на цих площах і переважно колектив медичний буде збережений.

За словами Лариси Ухналь, через реорганізацію мають скоротити адміністративно-господарські посади.

"Наприклад, можливо, охорона праці, відповідальний за охорону праці. Можливо,це фахівець із цивільного захисту і інше. Посада директора, заступника директора з економічних питань, головного бухгалтера, медичного директора. Це всі посади, які будуть скорочені", - розповідає директорка дитячої стоматологічної поліклініки Полтави Валентина Даниленко.

Дитячу стоматологічна поліклініка у Полтаві буде приєднана до лікарні
Один із стоматологічних кабінетів у дитячій стоматологічній поліклініці. Суспільне Полтава

"Зараз я працюю заступником директора з економічних питань. Звісно, моя посада, не зберігається, бо вона дублюється з дитячою лікарнею. Тому моя посада скорочується. Що мені запропонувати можуть, то це посаду економіста. Звичайно, я у фінансовому плані втрачу. Скоріш за все, я піду", - говорить заступниця директора дитячої стоматологічної поліклініки Олена Заліська.

За словами заступниці директора департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Лариси Ухналь, рішення про приєднання мають ухвалити на сесії міської ради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок