Австралія передасть Україні ще 30 машин Bushmaster

Австралія передасть Україні ще 30 машин Bushmaster

Австралія передає Україні 30 машин Bushmaster
Bushmaster. Фото: Генштаб ЗСУ

Австралія передасть Україні ще 30 австралійських захищених мобільних машин Bushmaster. Про це 12 липня повідомив прем’єр-міністр країни Ентоні Албенізі за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

"Щойно зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і підтвердив, що ми надамо ще 30 австралійських захищених мобільних машин Bushmaster для підтримки України. Цей новий пакет військової допомоги доводить загальну кількість наданих Bushmaster до 120 одиниць", — написав у Твіттер.

Раніше Зеленський повідомив про початок зустрічі з главою уряду Австралії.

"Розпочали зустріч із Австралією. Обговоримо з прем’єр-міністром Ентоні Албенізі оборонний пакет для України. Дякуємо за підтримку", — написав Володимир Зеленський у Tвіттер.

Bushmaster — австралійський колісний повнопривідний бронеавтомобіль. Виготовляється в Аделаїді компанією Thales Australia на основі ліцензії ірландської компанії Timoney Technology. Bushmaster є захищеним транспортером, а не класичним бронетранспортером. Він призначений не для безпосередньої участі на полі бою, а для транспортування військовослужбовців у район виконання завдання.

"Ці автомобілі добре зарекомендували себе у якості транспортного засобу для переміщення піхоти та евакуації, — зазначав військовослужбовець ЗСУ Андрій. — Вони досить маневрені та прохідні, що важливо для виконання поставлених бойових завдань".

У Вільнюсі 11 липня розпочався саміт НАТО, на якому Україна розраховує на чіткий сигнал про приєднання до Альянсу після війни. З 11 по 12 липня Вільнюс прийматиме понад 3 000 членів іноземних делегацій, близько 2 000 неурядових організацій та представників міжнародних ЗМІ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок