На Сумщині скеровано 5 кримінальних проваджень за фактом незаконного переправлення людей через кордон

На Сумщині скеровано 5 кримінальних проваджень за фактом незаконного переправлення людей через кордон

Від початку повномасштабного вторгнення на Сумщині за фактом незаконного переправлення людей через державний кордон до суду скеровано 5 кримінальних проваджень стосовно 10 осіб, повідомив заступник керівника Сумської окружної прокуратури Володимир Кригін.

Одну людину засуджено до обмеження волі на строк до 2 років 10 місяців з конфіскацією майнакрім житла. Ще одну особу засуджено до 5 років позбавлення волі, з іспитовим строком на 2 роки.

Серед останніх викритих фактів: 30 червня повідомили про підозру 53-річному жителю Сумського району, який, за версією слідства, організував схему ухилення від мобілізації та сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон.

“Вживаються заходи для встановлення всіх обставин та осіб, які сприяли вчиненню даного кримінального правопорушення. А також всіх осіб, які скористалися, так би мовити, “послугами” вказаної особи. Їхнім діям буде надана належна правова оцінка. Як і іншим співробітникам лікарських закладів, інших державних установ, які сприяли у незаконному виготовленні медичної документації”, - зазначив заступник керівника Сумської окружної прокуратури Володимир Кригін. “Маючи зв’язки в лікувальних закладах, допомагав їм оформлювати медичні документи, які дозволяли їм виключатися з військового обліку або отримувати відстрочку та виїжджати за кордон”, - додав помічник начальника центру комплектування з правової роботи Антон Олійник.

Також за словами Володимира Кригіна викрито факт одержання громадянином 5 тисяч доларів США за включення відомостей до інформаційної системи “Шлях”, яка дозволяє виїзд за кордон чоловікам-волонтерам.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок