В Ізраїлі тривають протести проти судової реформи. Затримано щонайменше 42 людини

В Ізраїлі тривають протести проти судової реформи. Затримано щонайменше 42 людини

ЗМІ
Протести в Ізраїлі, 11 липня 2023 рік
Ізраїльтяни протестують проти планів уряду прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу переглянути судову систему, Єрусалим, Ізраїль, 11 липня 2023 року. Фото: AP/Mahmoud Illean

Після схвалення парламентом Ізраїлю у першому читанні законопроекту, який обмежує частину повноважень Верховного суду 11 липня на вулиці Тель-Авіва, Петах-Тікви, Беер-Шеви та інших міст вийшли тисячі протестувальників.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що правляча коаліція уряду прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу повністю підтримала цю законодавчу ініціативу.

CNN посилаючись на дані ізраїльської поліції повідомляє, що станом на 11 ранку за місцевим часом (4 ранку за східним часом) було заарештовано щонайменше 42 людини.

Організатори протестів заявили, що 11 липня вони заблокували шосе Аялон, головну магістраль Тель-Авіва, і стверджували, що поліція не зможе її очистити через кількість демонстрантів.

Також протестувальники планують провести мітинг в міжнародному аеропорту країни Бен-Гуріон.

9 липня ізраїльтяни вийшли на вулиці через плани прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу реформувати систему правосуддя, щоб позбавити Верховний суд повноважень оголошувати дії уряду "необґрунтованими".

Законопроект є частиною масштабного пакета заходів з реформування судової системи, які послаблять судову систему. Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху та його союзники називають ці заходи "реформами" і кажуть, що вони вимагаються відновити баланс повноважень між судами, законодавцями та урядом. Але противники плану кажуть, що він загрожує перетворити Ізраїль на диктатуру, усунувши найбільш суттєвий контроль за діями уряду.

На початок