Для України продовжили дію безкоштовного роумінгу ще на рік

Для України продовжили дію безкоштовного роумінгу ще на рік

Важливо
Для України продовжили дію безкоштовного роумінгу ще на рік
. Люди дивляться в телефон під час поїздки. Фото: AP

Мобільні оператори з України та Європи домовилися ще на 12 місяців продовжили угоду про скасування роумінгової плати для українців.

Про це повідомили у пресслужбі Європейської комісії.

“ЄК сприяла досягненню домовленості між 22 європейськими та сімома українськими операторами про продовження угоди, яка була вперше підписана у квітні 2022 року, з метою взаємного зниження тарифів, які вони повинні підтримувати для здійснення транскордонних дзвінків”, — мовиться у повідомленні.

В Комісії пояснили, що доступні дзвінки дозволяють біженцям з України залишатися на зв’язку із рідними та друзями.

У ЄК закликали всіх операторів приєднатися до угоди. Паралельно з цим, як зазначають у пресслужбі, Єврокомісія готується до інтеграції України в зону роумінгу Європейського Союзу.

У квітні 2023 року Комітет асоціації Україна-ЄС прийняв пропозицію Комісії щодо приєднання України до правил Євросоюзу про роумінг.

Наступним кроком для України є повна адаптація законодавства до законодавства ЄС, а потім Рада Європейського Союзу ухвалить остаточне рішення.

Роумінг для українців

У квітні 2022 року українські та європейські оператори підписали спільну заяву. До неї долучилися три українських мобільних оператори: Kyivstar, Vodafone та lifecell, а також 52 мобільних і 19 фіксованих європейських операторів.

Тому українці можуть навіть зі своїми тарифами та SIM-картами користуватися в Євросоюзі інтернетом та телефонувати на інші українські номери. Однак це лише тимчасові заходи, оскільки оператори власноруч визначають, яку кількість хвилин та інтернету надавати абонентам безкоштовно.

Для підключення доступного роумінгу українцям у Європі не потрібно нічого робити - послуга активується автоматично та поширюється як на дзвінки до України, так і навпаки. Необхідно лише оплачувати свій тарифний пакет.

На початок