Україна здобула п'ять нагород на юніорському чемпіонаті Європи з плавання: усі медалі

. Збірна України з плавання на юоніорському Євро. Фото: European Aquatics

Українські плавці виграли на турнірі два "золота".

Чемпіонат Європи з плавання серед юніорів завершився у столиці Сербії Белграді. У межах турніру виступила й збірна України.

У 2023 році юніорський Євро з плавання пройшов за новим регламентом Міжнародної федерації водних видів спорту. FINA уніфікувала вік учасників, який тепер один як для жінок, так і для чоловіків – 14-18 років.

Загалом у турнірі взяли участь 40 країн, а збірна України була у складі із восьми плавців. У змаганнях юніорів "синьо-жовтих" представляли Олександр Желтяков, Олексій Грабаров, Іван Гарбарчук, Юрій Жовтко, Микола Котенко та Тарас Тесленко, а юніорок – Марія Дяченко та Ніка Шарафутдінова.

Юніорське Євро з плавання Україна завершила з п'ятьма медалями, дві з яких - золоті, здобуті Олександром Желтяковим. Причому 17-річний плавець встановив національний рекорд та рекорд юніорських Євро на дистанції 200 метрів на спині.

Усі медалі України на юніорському Євро

• "золото": Олександр Желтяков (200 м на спині), Олександр Желтяков (100 м на спині)
  • "срібло": Олександр Желтяков (50 м на спині), Олексій Грабаров (400 м комплексне плавання)
  • "бронза": Іван Гарбарчук (50 м батерфляй)

З п'ятьма нагородами юніорська збірна України з плавання стала сьомою у медальному заліку змагань. Переможцем заліку стала команда Італії, яка загалом завоювала 21 нагороду, дев'ять з них – "золото".

Медальний залік юніорського Євро з плавання: топ-10