На "Горі кохання" у Чернівцях зводять будинок, у міськраді кажуть – будівництво самовільне

На "Горі кохання" у Чернівцях зводять будинок, у міськраді кажуть – будівництво самовільне

На "Горі кохання" у Чернівцях зводять будинок, у міськраді кажуть – будівництво самовільне
Будівництво в Садгорі

У Чернівцях на вулиці Ванди Василевської в Садгорі розпочали будівельні роботи — там перекрили дорогу до "Гори кохання", де раніше відпочивали люди. У міськраді кажуть, що територія вже понад 10 років перебуває у приватній власності.

Один з будівельників розповів, що на ділянці зводять дачний будинок. Водночас у міському департаменті урбаністики кажуть, дозволів на будівництво немає, тому ці роботи можуть бути незаконними.

Понад десять років земля у приватній власності

Згідно з генеральним планом міста, на вулиці Ванди Василевської у Садгорі були сформовані чотири земельні ділянки на 0,12 гектара. Вони були призначені для колективного садівництва, розповів у коментарі Суспільному директор міського департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук. У 2013 році їх безоплатно передали у приватну власність чотирьом різним людям.

"Використали механізм з земельного кодексу, коли людина має право безплатно приватизувати ділянку в межах міста за цільовим призначенням. Тоді містобудівна документація передбачала на тих ділянках територію колективних садів", – каже Тимофійчук.

За його словами, у 2016 році усі ділянки викупив один власник, який звернувся до міської ради, щоб цільове призначення землі змінили на комерційне використання. Міська рада ухвалила таке рішення, бо після 2014 року у генеральному плані міста на тих ділянках була передбачена зона громадської забудови, відповідно, там можна будувати комерційні об'єкти.

Територію забудови у Садгорі перекрили шлагбаумом
Територію забудови у Садгорі перекрили шлагбаумом. Фото: Суспільне Чернівці

"Немає дозволу на будівництво чи його початок"

Тимофійчук каже, згідно з містобудівною документацією, на ділянці можна будувати магазини, готелі та заклади громадської забудови районного значення.

У коментарі Тимофійчук повідомив, що власницею землі є чернівчанка Ілащук. На платформі YouControl Суспільне Чернівці знайшло місцевого підприємця Сергія Ілащука, який майже 20 років займається роздрібною торгівлею. Адресою реєстрації його ФОПу вказано будинок у Садгірському районі. Ця ж адреса вказана у підприємиці Людмили Ілащук, яка торгує деревиною та будівельними матеріалами.

Журналісти Суспільного намагалися сконтактувати з ймовірними власниками ділянки, але у реєстрах їхніх контактів не було. Також Ілащуків не було біля будинку, де зареєстровані Сергій та Людмила як ФОПи. Нам вдалося поспілкуватися з одним з будівельників, які були на ділянці. Він розповів, що будують дачний каркасний будинок.

Оновлено: 11 липня з Суспільне Чернівці сконтактував власник ділянки Сергій Ілащук. Він розповів, що зараз облагороджують оглядовий майданчик та створюють там місце, яке приваблюватиме туристів. Водночас територія відкрита для людей, які хочуть прийти на оглядовий майданчик пішки.

"Ми намагаємось облагородити оглядовий майданчик для відвідувачів, та створити нове місце, яке буде приваблювати, а не відштовхувати туристів. Ми займаємось дозволами на будівництво і зовсім скоро це питання буде закрите. Зараз люди приходять сюди, роблять пропозиції одруження і територія не служить місцем для п'яних пікніків", — каже Ілащук.

"Ця територія входить в охоронну зону ландшафту за наказом Мінкульту від 2007 року. Водночас у 2014 році відділ охорони культурної спадщини дозволив там забудову до семи метрів висотою. Ці документи ми бачимо", – каже Тимофійчук.

Водночас Тимофійчук каже, що у міськраді немає дозволу на будівництво чи початок будівельних робіт. Тому планують інспектувати ділянку, щоб дізнатися, що саме там будують, адже, ймовірно, будівництво там проводять самовільно.

"Зараз ми маємо встановити, що і чому там будується. Потім будемо ухвалювати рішення", — каже Тимофійчук.

Чи можна повернути землі громаді

Наразі немає підстав, щоб повернути землі у комунальну власність, каже Тимофійчук. Водночас можуть розглянути питання повернення ділянки у власність громади, якщо це ініціюють чернівчани чи депутати міськради.

"Ці землі можна відчужити для суспільних потреб або з суспільної необхідності. Однак для цього мають бути підстави, наприклад, розміщення транспортних, оборонних об'єктів або загальнодержавного значення. Також розміщення цвинтарів чи об'єктів культурної спадщини", – каже директор департаменту.

За його словами, департамент може обговорити з власниками добровільний продаж ділянки міській раді. Якщо власники відмовляться, розглядатимуть можливість примусового відчуження ділянки, але для цього шукатимуть законні підстави.

"Власник на сьогодні захищений законом і його власність теж. Чернівці втратили "Гору кохання" ще у 2013 році, коли передали у власність земельні ділянки. Це була міна повільної дії. Вже 10 років ніхто нічого там не робив, ніхто й не знав".
У мікрорайоні Чернівців на Горі кохання ймовірно незаконно зводять дачний будинок
У Садгорі на "Горі кохання" ймовірно зводять дачний будинок. Фото: Суспільне Чернівці

Незаконне будівництво у Садгорі
Фото: Суспільне Чернівці

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок