У Києві та області лунатимуть вибухи. Що відомо

У Києві та області лунатимуть вибухи. Що відомо

Знешкодження вибухонебезпечних предметів
Знешкодження вибухонебезпечних предметів. Фото: КМВА/Telegram

10-11 липня на Київщині лунатимуть планові вибухи, тож жителів закликають зберігати спокій.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація у Telegram

10 липня сапери знищують вибухонебезпечні предмети у Вишгородському районі.

11 липня ще в одному районі Київщини — Білоцерківському — теж може бути гучно з 08:00 до 20:00. Сапери знищуватимуть вибухівку на Ольшаницькому родовищі гранітів, — йдеться у повідомленні Київської обласної військової адміністрації.

Що відомо про розмінування Київщини

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій. Зокрема, 26 червня сапери знищували вибухонебезпечні предмети у Вишгородському та Білоцерківському районах.

Голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території.

Попередній очільник Київської ОВА Олексій Кулеба повідомляв, що для того, щоб повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років.

Станом на середину чевня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

На початок