"Парфенон корабельних аварій". У Греції відкрився підводний музей

"Парфенон корабельних аварій". У Греції відкрився підводний музей

"Парфенон корабельних аварій". У Греції відкрився підводний музей Скріншот з відео

Греція відкрила свій перший підводний музей і розпочала програму рекреаційного дайвінгу для того, аби дати можливість громадськості побачити рештки корабля, який затонув у V столітті до нашої ери.

Як повідомляє The Guardian, музей знаходиться біля узбережжя островів Алонісос і Перістера в Егейському морі.

У цьому місці приблизно в п’ятому столітті до нашої ери затонув корабель, що перевозив амфори. На судні перебувало близько 3000-4000 амфор, що використовувалися для зберігання вина. Судно затонуло близько 425 року до нашої ери через погану погоду, прямуючи з Халкідікі до острова Скопелос. Амфори на місці аварії корабля не пошкоджені, що є дуже цінною знахідкою. Вони були виявлені в 1985 році рибалкою.

"Цей корабель лежить на глибині 21-28 метрів біля берегів острова Перістера і містить від 3000 до 4000 амфор. Це був великий корабель", – розповіла Марія Агалу, голова муніципальної ради Алонісоса.

З 3 серпня по 2 жовтня музей буде відкритий для відвідувань сертифікованими дайверами-любителями. Ті ж, хто не вміє пірнати, зможуть скористатися віртуальною експозицією в інформаційному центрі Алонісоса.

"Ми пропонуємо людству Парфенон корабельних аварій", — сказав губернатор регіону Фессалія Костас Агорастос.

Влада Греції планує відкрити ще чотири подібні музеї на місці древніх корабельних аварій у цьому районі – для дайверів. У планах влади – сформувати парк для дайвінгу, який привабить більше туристів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше