Австрійська енергетична компанія OMV продовжить купувати блакитне паливо у "Газпрому"

Австрійська енергетична компанія OMV продовжить купувати блакитне паливо у "Газпрому"

Австрійська OMV продовжить купувати газ у "Газпрому"
Газпром. Ілюстративне фото: Getty Images

Енергетична група компаній з Австрії OMV продовжить купувати більшу частину свого газу в Росії цієї зими, попри те, що компанія уклала додаткові контракти, щоб повністю покрити свої потреби в імпорті блакитного палива з інших джерел.

Про це в інтерв'ю Fanancial Times заявив виконавчий директор OMV Альфред Штерн.

За його словами, компанія OMV не планувала виходити зі свого довгострокового контракту з російським "Газпромом", який вона підписала у 2018 році.

"Поки що "Газпром" постачатиме газ, і ми продовжимо брати ці обсяги в "Газпрому", — сказав Стерн.

Минулої зими OMV щомісяця платила понад 1 мільярд євро Москві за газ.

Альфред Штерн назвав контракт з "Газпромом" "стандартним у ринкових умовах".

"Ми, як промислова компанія, зобов’язані забезпечити використання цих джерел, доки вони є юридично прийнятними", — сказав Штерн.

OMV — регіональна енергетична компанія із великим нафтовим та хімічним бізнесом, прибутки якої минулого року склали 62 мільярди євро. Компанія охоплює близько 30% газового ринку Австрії. Найбільший акціонер компанії — австрійський уряд. Минулої зими компанія кілька разів платила Москві понад мільярд євро на місяць за російський газ.

Водночас OMV уклала контракти щодо постачання газу з Норвегії та Нідерландів. Компанія також виділила два мільярди євро на запуск газового родовища Neptun Deep у Чорному морі до 2027 року в межах співпраці з румунською компанією Romgaz.

"Я вважаю, що це значний внесок у безпеку європейських поставок", — зазначив Штерн.

Що відомо про обмеження щодо російського газу

З 1 січня 2023 року, Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в етері Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоб контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.

На початок