В Україні станом на сьогодні є затверджена Генеральним штабом Програма підготовки бойових медиків. Інструкторка з тактичної медицини Марія Назарова в ефірі телемарафону розповіла про статус таких медиків, їх завдання та підготовку.
"Бойовий медик — це молодший медичний спеціаліст без медичної освіти, це людина, яка в ЗС здобуває підготовку з тактичної медицини, і саме ця людина перебуває з пораненим в перші години до стабілізаційного пункту, це можуть бути години", — пояснила Назарова.
За її словами, наразі немає можливості забезпечити кожну бойову групу лікарем, тому саме бойові медики мають надавати допомогу і рятувати військових під час евакуації з поля бою.
Інструкторка також зазначила, що станом на зараз є нерозуміння законодавства щодо того, хто такий бойовий медик.
"Сподіваюся, що Міноборони спільно з МОЗ визначить статус бойового медика для того, щоб він був захищений законом. Має бути для них певний захист, в якому визначено, що вони надають саме цей спектр допомоги", — сказала Назарова.
Вона пояснила, що людина, яка здобула підготовку, але не впевнена, що вона буде захищена, можливо, не буде застосовувати весь той обсяг знань для того, щоб врятувати людину.
Зокрема експертка наголосила, що бойовим медикам потрібно надати право переливати кров на догоспітальному рівні.
"Безперечно, це не буде так, що завтра всі різко почнуть лити кров. Все одно її замовляє начмед, нагляд за її використанням відбувається персоналом з медичною освітою. Але ми маємо дати таку можливість, щоб рятувати життя", — підсумувала вона.