Прем'єр-міністр Нідерландів йде у відставку

Прем'єр-міністр Нідерландів йде у відставку

Марк Рютте
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Офіс президента України

Уряд Нідерландів на чолі з прем'єр-міністром Марком Рютте подав у відставку. 8 липня, король прийме Рютте для отримання пояснень щодо заяви кабінету про відставку.

"Не секрет, що партнери по коаліції мають дуже різні погляди на міграційну політику. І сьогодні ми, на жаль, змушені констатувати, що ці розбіжності непримиренні. Ось чому я запропонував королю відставку всього кабінету", — зазначив Рютте.

Він додав, що Кабмін продовжує працювати, доки не буде сформовано новий уряд.

Рютте також зазначив, що йому потрібно подумати, чи він залишиться лідером Народної партії за свободу і демократію (VVD), яку очолює з 2006 року.

Як повідомляється на сайту уряду Нідерландів, 8 липня, король Віллем-Александр прийме Рютте у палаці Хуіс тен Бош для отримання пояснень щодо заяви кабінету про відставку.

Як повідомляє телеканал NOS, останні кілька тижнів коаліція обговорювала, як зменшити потік біженців та їхніх родичів, які прибувають до Нідерландів, оскільки для прибулих не вистачало місць.

Партія VVD на чолі з Рютте вимагала підтримати її пропозицію обмежити возз'єднання сімей для деяких біженців, у тому числі із зон бойових дій.

Згідно з інформацією виборчої ради, парламентські вибори, ймовірно, відбудуться в середині листопада. Законодавчий термін становить 90 днів після відставки уряду, але до цього потрібно додати вихідні; літні та осінні канікули.

Марк Рютте очолює уряд Нідерландів із жовтня 2010 року.

На початок