Дніпропетровщина допоможе відбудувати три деокуповані села Херсонщини: які та що відновлюватимуть

Дніпропетровщина допоможе відбудувати три деокуповані села Херсонщини: які та що відновлюватимуть

деокупована Херсонщина
Дніпропетровська обласна військова адміністрація

У рамках всеукраїнського пілотного проєкту "Пліч-о-пліч" Дніпропетровщина допоможе відбудувати три з 26 сіл та селищ Херсонщини, які найбільше постраждали від агресії РФ та окупації. Про це йдеться на сайті обласної військової адміністрації.

"Дніпропетровщина бере шефство над трьома селами Херсонщини: Ольгине, Старосілля та Бобровий Кут. Там понівечено понад 220 приміщень — будинків та об’єктів інфраструктури. Допоможемо відновити їх. А саме – відремонтувати побиті фасади і дахи. Замінити потрощені вікна. Подекуди – встановимо нові огорожі", — розповів начальник ДніпроОВА Сергій Лисак.

В Ольгине російські військові заїхали танками на початку березня минулого року. За словами старости Новопетрівського старостинського округу Володимира Зарівного, вони "стояли" у селі сім місцяів. З сотень місцевих в окупації залишилося лише восьмеро людей.

"Звільнили село наприкінці серпня. Люди почали повертатися. Нині тут їх вже майже сто. Серед них і 16 дітей", — розповів чоловік.

Жити людям доводиться у понівечених будинках. Якісь оселі зруйновані вщент.

Спільно з владою на місцях та жителями сіл фахівці Дніпропетровської облвійськадміністрації визначили пріоритети у відновленні. Будівельники зробили заміри та прорахували вартість відбудови. Загалом до цього процесу залучать понад 150 спеціалістів.

Досвід, набутий на Херсонщині, у подальшому використають й у інших побитих армією РФ громадах.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок