Платитимуть удвічі більше: жителі мікрорайону в Чернігові вийшли на протест щодо зміни постачальника води

Платитимуть удвічі більше: жителі мікрорайону в Чернігові вийшли на протест щодо зміни постачальника води

Платитимуть удвічі більше: жителі мікрорайону в Чернігові вийшли на протест щодо зміни постачальника води
ФОТО: Суспільне Чернігів

Платитимуть за воду вдвічі більше. Жителі мікрорайону Зарічне у Чернігові вийшли на протест, щоб свердловини та мережі не передавали новоствореному комунальному підприємству “Киїнське” від “Чернігівводоканалу”. Раніше люди платили 15 гривень за кубометр, тепер тариф буде понад 33 гривні.

Близько сотні жителів мікрорайону Зарічне у Чернігові вийшли на протест. Люди виступають проти подорожчання водопостачання до своїх домівок та передачі їх мереж з балансу міста до Киїнської сільради.

Жителі мікрорайону Зарічне у Чернігові вийшли на протест щодо зміни постачальника води
Жителі мікрорайону Зарічне у Чернігові вийшли на протест. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Водоканал повідомив нам, що з 1 липня він не буде подовжувати черговий раз річні договори на водопостачання. Чим аргументовано? Він передав певне майно, обладнання, яке потрібно для водопостачання, свердловину артезіанську, частину водопроводу, водонапірну башту, що там, в Киїнці, передав у власність Киїнки, яка в грудні минулого року створила своє КП", — говорить житель мікрорайону Зарічне Петро Бруй.

житель мікрорайону Зарічне Петро Бруй про протест щодо зміни постачальника води
Житель мікрорайону Зарічне Петро Бруй. ФОТО: Суспільне Чернігів

Суспільне звернулось із запитом до “Чернігівводоканалу”. Там відповіли, що цю частину водних мереж передали Киїнській громаді через велику втрату води, яку оплачують містяни.

"Втрати обсягів водопостачання в мережах, що не перебувають на балансі КП «Чернігівводоканал», що територіально пролягають в селах Киїнка, Трисвятська Слобода та є власністю мешканців цих сіл та територіальної громади, з кожним роком збільшувались і за 2021 рік склали близько 45% при середньому показнику по місту Чернігову 12%", — йдеться в повідомленні.

Водонапірна вежа у мікрорайоні Зарічне в Чернігові, де люди протестують щодо зміни постачальника води
Водонапірна вежа у мікрорайоні Зарічне в Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Петра Бруя, у Зарічному 209 абонентів водопостачання. Їм пропонують укласти договори із новоствореним комунальним підприємством “Киїнське”, яке продаватиме їм воду. Але ціна води буде вдвічі більшою.

"Ми — мешканці Зарічного, міста, 206 виборчий округ. Я зверталася до Ломако, ми віднесли. Заступник Геращенко «відкинувся», що звертайтесь до КП “Киїнське”. Вибачте, хто вони такі? В них немає ліцензії", — говорить жителька мікрорайону Зарічне Валентина Васечко.

жителька мікрорайону Зарічне Валентина Васечко про зміну постачальника води в Зарічному
Жителька мікрорайону Зарічне Валентина Васечко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Директор КП “Киїнське” Сергій Сидоренко розповів Суспільному, що відповідні ліцензії вони оформлюють прямо зараз, також шукають техніку та оснащення для діяльності підприємства.

"Ми готуємо всі документи, щоб далі обслуговувати й виконувати свої роботи. Буде надавати послуги з водопостачання. У нас мережі тільки на даний час — центральний водогін. Також плануємо забирати собі на обслуговування мережі по Киїнці та Слободі. У тариф закладено ремонт, обслуговування, як поточний, так і аварійний ремонт".

Директор КП “Киїнське” Сергій Сидоренко про постачання води до мікрорайону Зарічне в Чернігові
Директор КП “Киїнське” Сергій Сидоренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Киїнського сільського голови Андрія Головача, рішенням сесії Чернігівської міської ради вже передали у власність Киїнки водонапірну вежу та центральний водогін.

"Ми вже провели по сесії, вже передали на баланс КП «Киїнське». Зарічне відноситься до міста Чернігова, відповідно мережі, які знаходяться там на сьогоднішній день, на балансі КП «Чернігівводоканал». Свердловина одна, її обслуговує КП «Киїнське», продає воду теж КП, єдине що, обслуговувати мережі Зарічного буде «Чернігівводоканал»".

Киїнський сільський голова Андрій Головач про постачання води до мікрорайону Зарічне в Чернігові
Киїнський сільський голова Андрій Головач. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як послуги “Чернігівводоканалу” відобразяться на тарифі, Андрій Головач не зазначив. Також, за його словами, зараз людям подають воду без перебоїв. Жителям Зарічного необхідно укласти договір з КП “Киїнське”.

"Є об’ява, там вказано графіки, де будуть проходити заключення договорів. Якщо вони виявлять бажання і передадуть нам на баланс свої вулиці — то будемо виконувати, чому б і ні. Якщо людина відмовляється, вона повинна написати письмову заяву, що вона відмовляється".

Жителі мікрорайону Зарічне у Чернігові вийшли на протест щодо зміни постачальника води
Жителі мікрорайону Зарічне у Чернігові вийшли на протест. ФОТО: Суспільне Чернігів

Жителі Зарічного не хочуть підписувати договори із КП “Киїнським”, і вважають передачу власності міста Чернігова Киїнці незаконною.

"Є певні питання до законності самого процесу передачі. Цим питанням зараз займається адвокат. Яке юридичне відношення ми, як жителі міста Чернігова, маємо до Киїнської громади? Як вони збираються подавати нам якісно, безпечно воду?" — каже Петро Бруй.

З його слів, жителі Зарічного готують документи до суду, щоб оскаржувати передачу мереж “Чернігівводоканалом”.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок