Мігранти прорвалися з Білорусі на територію Польщі

Мігранти прорвалися з Білорусі на територію Польщі

Мігранти прорвалися з Білорусі на територію Польщі
Польські прикордонники спостерігають за побудовою огорожі на кордоні з Білоруссю, 27 червня 2022 року, фото: AP

Майже сотня мігрантів змогли прорватися з Білорусі через державний кордон на територію Польщі.

Про це заявила польська прикордонна служба.

За словами прикордонників, у середу, 5 липня, загалом перетнути кордон Польщі намагалися майже 200 людей.

"5 липня до Польщі намагалися незаконно потрапити з Білорусі 190 людей, з них 28 повернули до Білорусі", — йдеться у повідомленні.

При цьому, за словами прикордонників, група з 95 людей змогла прорватись крізь кордон на польську територію. Двоє з них — ймовірно, провідники — повернулися назад в Білорусь.

Мігрантів вдалося затримати. Серед них були, зокрема, громадян Конго, Еритреї, Сомалі, Ємену, Сирії та Єгипту.

2 липня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський заявив, що Польща додатково посилює кордон з Білоруссю у зв'язку з напруженою ситуацією та напливом мігрантів.

Що відомо про ситуацію з мігрантами на польсько-білоруському кордоні

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні минулого року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар’єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

28 червня стало відомо, що Литва посилить контррозвідку і кордони країни з Білоруссю через те, що частина найманців ПВК "Вагнер" після невдалої спроби заколоту розміститься на території РБ.

На початок