На Хмельниччині раковим хворим відтепер робитимуть лапараскопічні операції

На Хмельниччині раковим хворим відтепер робитимуть лапараскопічні операції

На Хмельниччині раковим хворим відтепер робитимуть лапараскопічні операції Фото: Суспільне

Нове хірургічне обладнання у нових операційних відтепер з'явилося у «Хмельницькому обласному протипухлинному центрі». Воно дозволяє повністю контролювати стан пацієнта на операційному столі та робити менш травматичні лапароскопічні операції.

Про це Суспільному розповів директор комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протипухлинний центр» В’ячеслав Мороз .

За його словами витрачено на облаштування нових операційних та закупівлю обладнання близько 11 мільйонів гривень. Гроші на оновлення брали з трьох джерел – державного та обласного бюджетів, власних надходжень закладу.

У протипухлинному центрі , повністю оновлено операційний блок, до складу якого входить п’ять операційних і господарські приміщення, розповідає лікар-анестезіолог Галина Ліжанська.

«Ми отримали, замість чотирьох, п’ять операційних залів. Отримали сучасне анестезіологічне обладнання – наркозно-дихальну апаратуру, яка дозволяє краще контролювати стан пацієнтів під час оперативних втручань, сучасну анестезіологічну консоль. яка включає в себе монітори, інфузійні системи», - каже лікарка.

У Хмельницькому обласному протипухлинному центрі - нові операційні з сучасним обладнанням для проведення операцій. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

У Хмельницькому обласному протипухлинному центрі - нові операційні з сучасним обладнанням для проведення операцій. Фото: Суспільне.

У палаті післяопераційних хворих спілкуємося із пацієнтом, якого два тижні тому прооперували на новому обладнанні. Замість швів у нього – лише кілька невеликих розрізів та дренажна трубка.

«На наступний день після операції я вже вставав. Болі майже не було. І зараз все нормально, не болить», - ділиться своїми враженнями чоловік, якому зробили операцію на черевній порожнині.

Його лікар, хірург-онколог Хмельницького обласного протипухлинного центру Валентин Прокопович каже – операцію проводив на новому лапароскопічному обладнанні.

«Близько години тривала операція, закінчилась успішно, без ускладнень. Виконання цієї операції саме лапароскопічним шляхом дозволило нам скоротити час до початку спеціалізованого лікування. В середньому днів на сім ми скоротили шлях до початку хіміопроменевої терапії», - розповідає лікар.

За словами Валентина Прокоповича, нова апаратура дозволяє лікарям повністю контролювати стан пацієнта на операційному столі.

«Маючи новітнє обладнання, ми краще бачимо, безпечніше оперуємо. Можемо наразі виконувати ті операції, які раніше виконувались тільки відкритим шляхом і з набагато більшою травмою для пацієнта. Маємо зараз чудовий монітор, який дає збільшення набагато більше, ніж хірург може бачити власними очима чи навіть в операційну лупу. Його можна порівняти з нейрохірургічним мікроскопом», - додає Валентин Прокопович.

Гроші на новий ремонт та облаштування сучасних операційних брали з різних джерел, каже директор закладу В’ячеслав Мороз.

«На ремонт та утеплення фасаду витратили близько 7 мільйонів гривень. Це були кошти з Державного фонду регіонального розвитку. На капітальний ремонт приміщень операційного блоку та закупівлю сучасного обладнання частину грошей виділила нам Хмельницька обласна рада. А ще частина коштів – це власні надходження, які ми отримуємо за рахунок контрактування з НСЗУ. На сьогодні загальна сума на ремонт, прийняття нових інженерних рішень, придбання медичного обладнання - близько 11 мільйонів гривень. Але це ті кошти, які ми вклали у свій розвиток та у надання якісних медичних послуг нашим пацієнтам», - каже В’ячеслав Мороз.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди